Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.
Muut/tuntemattomat
2.

Taivutusmuodot

MonikkosnobistisetMonikkosnobistiseni
MonikkosnobistisesiMonikkosnobistisemme
MonikkosnobistisenneMonikkosnobistisensa
GenetiivisnobistisenGenetiivisnobistiseni
GenetiivisnobistisesiGenetiivisnobistisemme
GenetiivisnobistisenneGenetiivisnobistisensa
Monikon genetiivisnobististenMonikon genetiivisnobistisien
Monikon genetiivisnobististeniMonikon genetiivisnobistisieni
Monikon genetiivisnobististesiMonikon genetiivisnobistisiesi
Monikon genetiivisnobististemmeMonikon genetiivisnobistisiemme
Monikon genetiivisnobististenneMonikon genetiivisnobistisienne
Monikon genetiivisnobististensaMonikon genetiivisnobistisiensa
PartitiivisnobististaPartitiivisnobististani
PartitiivisnobististasiPartitiivisnobististamme
PartitiivisnobististannePartitiivisnobististaan
PartitiivisnobististansaMonikon partitiivisnobistisia
Monikon partitiivisnobistisianiMonikon partitiivisnobistisiasi
Monikon partitiivisnobistisiammeMonikon partitiivisnobistisianne
Monikon partitiivisnobistisiaanMonikon partitiivisnobistisiansa
InessiivisnobistisessaInessiivisnobistisessani
InessiivisnobistisessasiInessiivisnobistisessamme
InessiivisnobistisessanneInessiivisnobistisessaan
InessiivisnobistisessansaMonikon inessiivisnobistisissa
Monikon inessiivisnobistisissaniMonikon inessiivisnobistisissasi
Monikon inessiivisnobistisissammeMonikon inessiivisnobistisissanne
Monikon inessiivisnobistisissaanMonikon inessiivisnobistisissansa
ElatiivisnobistisestaElatiivisnobistisestani
ElatiivisnobistisestasiElatiivisnobistisestamme
ElatiivisnobistisestanneElatiivisnobistisestaan
ElatiivisnobistisestansaMonikon elatiivisnobistisista
Monikon elatiivisnobistisistaniMonikon elatiivisnobistisistasi
Monikon elatiivisnobistisistammeMonikon elatiivisnobistisistanne
Monikon elatiivisnobistisistaanMonikon elatiivisnobistisistansa
IllatiivisnobistiseenIllatiivisnobistiseeni
IllatiivisnobistiseesiIllatiivisnobistiseemme
IllatiivisnobistiseenneIllatiivisnobistiseensa
Monikon illatiivisnobistisiinMonikon illatiivisnobistisiini
Monikon illatiivisnobistisiisiMonikon illatiivisnobistisiimme
Monikon illatiivisnobistisiinneMonikon illatiivisnobistisiinsa
AdessiivisnobistisellaAdessiivisnobistisellani
AdessiivisnobistisellasiAdessiivisnobistisellamme
AdessiivisnobistisellanneAdessiivisnobistisellaan
AdessiivisnobistisellansaMonikon adessiivisnobistisilla
Monikon adessiivisnobistisillaniMonikon adessiivisnobistisillasi
Monikon adessiivisnobistisillammeMonikon adessiivisnobistisillanne
Monikon adessiivisnobistisillaanMonikon adessiivisnobistisillansa
AblatiivisnobistiseltaAblatiivisnobistiseltani
AblatiivisnobistiseltasiAblatiivisnobistiseltamme
AblatiivisnobistiseltanneAblatiivisnobistiseltaan
AblatiivisnobistiseltansaMonikon ablatiivisnobistisilta
Monikon ablatiivisnobistisiltaniMonikon ablatiivisnobistisiltasi
Monikon ablatiivisnobistisiltammeMonikon ablatiivisnobistisiltanne
Monikon ablatiivisnobistisiltaanMonikon ablatiivisnobistisiltansa
AllatiivisnobistiselleAllatiivisnobistiselleni
AllatiivisnobistisellesiAllatiivisnobistisellemme
AllatiivisnobistisellenneAllatiivisnobistiselleen
AllatiivisnobistisellensaMonikon allatiivisnobistisille
Monikon allatiivisnobistisilleniMonikon allatiivisnobistisillesi
Monikon allatiivisnobistisillemmeMonikon allatiivisnobistisillenne
Monikon allatiivisnobistisilleenMonikon allatiivisnobistisillensa
EssiivisnobistisenaEssiivisnobistisenani
EssiivisnobistisenasiEssiivisnobistisenamme
EssiivisnobistisenanneEssiivisnobistisenaan
EssiivisnobistisenansaMonikon essiivisnobistisina
Monikon essiivisnobistisinaniMonikon essiivisnobistisinasi
Monikon essiivisnobistisinammeMonikon essiivisnobistisinanne
Monikon essiivisnobistisinaanMonikon essiivisnobistisinansa
TranslatiivisnobistiseksiTranslatiivisnobistisekseni
TranslatiivisnobistiseksesiTranslatiivisnobistiseksemme
TranslatiivisnobistiseksenneTranslatiivisnobistisekseen
TranslatiivisnobistiseksensaMonikon translatiivisnobistisiksi
Monikon translatiivisnobistisikseniMonikon translatiivisnobistisiksesi
Monikon translatiivisnobistisiksemmeMonikon translatiivisnobistisiksenne
Monikon translatiivisnobistisikseenMonikon translatiivisnobistisiksensa
Monikon instruktiivisnobistisinAbessiivisnobistisetta
AbessiivisnobistisettaniAbessiivisnobistisettasi
AbessiivisnobistisettammeAbessiivisnobistisettanne
AbessiivisnobistisettaanAbessiivisnobistisettansa
Monikon abessiivisnobistisittaMonikon abessiivisnobistisittani
Monikon abessiivisnobistisittasiMonikon abessiivisnobistisittamme
Monikon abessiivisnobistisittanneMonikon abessiivisnobistisittaan
Monikon abessiivisnobistisittansaMonikon komitatiivisnobistisine
Monikon komitatiivisnobistisineniMonikon komitatiivisnobistisinesi
Monikon komitatiivisnobistisinemmeMonikon komitatiivisnobistisinenne
Monikon komitatiivisnobistisineenMonikon komitatiivisnobistisinensa
Monikon akkusatiivisnobistisetMonikon akkusatiivisnobistiseni
Monikon akkusatiivisnobistisesiMonikon akkusatiivisnobistisemme
Monikon akkusatiivisnobistisenneMonikon akkusatiivisnobistisensa
AkkusatiivisnobistiseniAkkusatiivisnobistisesi
AkkusatiivisnobistisemmeAkkusatiivisnobistisenne
Akkusatiivisnobistisensa