Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkovarauloskäytävätGenetiivivarauloskäytävän
Monikon genetiivivarauloskäytävienPartitiivivarauloskäytävää
Monikon partitiivivarauloskäytäviäInessiivivarauloskäytävässä
Monikon inessiivivarauloskäytävissäElatiivivarauloskäytävästä
Monikon elatiivivarauloskäytävistäIllatiivivarauloskäytävään
Monikon illatiivivarauloskäytäviinAdessiivivarauloskäytävällä
Monikon adessiivivarauloskäytävilläAblatiivivarauloskäytävältä
Monikon ablatiivivarauloskäytäviltäAllatiivivarauloskäytävälle
Monikon allatiivivarauloskäytävilleEssiivivarauloskäytävänä
Monikon essiivivarauloskäytävinäTranslatiivivarauloskäytäväksi
Monikon translatiivivarauloskäytäviksiMonikon instruktiivivarauloskäytävin
AbessiivivarauloskäytävättäMonikon abessiivivarauloskäytävittä
Monikon akkusatiivivarauloskäytävät