| Monikko | pienahitsit | Genetiivi | pienahitsin |
| Monikon genetiivi | pienahitsien | Partitiivi | pienahitsiä |
| Monikon partitiivi | pienahitsejä | Inessiivi | pienahitsissä |
| Monikon inessiivi | pienahitseissä | Elatiivi | pienahitsistä |
| Monikon elatiivi | pienahitseistä | Illatiivi | pienahitsiin |
| Monikon illatiivi | pienahitseihin | Adessiivi | pienahitsillä |
| Monikon adessiivi | pienahitseillä | Ablatiivi | pienahitsiltä |
| Monikon ablatiivi | pienahitseiltä | Allatiivi | pienahitsille |
| Monikon allatiivi | pienahitseille | Essiivi | pienahitsinä |
| Monikon essiivi | pienahitseinä | Translatiivi | pienahitsiksi |
| Monikon translatiivi | pienahitseiksi | Monikon instruktiivi | pienahitsein |
| Abessiivi | pienahitsittä | Monikon abessiivi | pienahitseittä |
| Monikon akkusatiivi | pienahitsit |