| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| Monikko | ikälisät | Genetiivi | ikälisän |
| Monikon genetiivi | ikälisien | Partitiivi | ikälisää |
| Monikon partitiivi | ikälisiä | Inessiivi | ikälisässä |
| Monikon inessiivi | ikälisissä | Elatiivi | ikälisästä |
| Monikon elatiivi | ikälisistä | Illatiivi | ikälisään |
| Monikon illatiivi | ikälisiin | Adessiivi | ikälisällä |
| Monikon adessiivi | ikälisillä | Ablatiivi | ikälisältä |
| Monikon ablatiivi | ikälisiltä | Allatiivi | ikälisälle |
| Monikon allatiivi | ikälisille | Essiivi | ikälisänä |
| Monikon essiivi | ikälisinä | Translatiivi | ikälisäksi |
| Monikon translatiivi | ikälisiksi | Monikon instruktiivi | ikälisin |
| Abessiivi | ikälisättä | Monikon abessiivi | ikälisittä |
| Monikon akkusatiivi | ikälisät |