Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkopaloilmaisimetGenetiivipaloilmaisimen
Monikon genetiivipaloilmaisimienMonikon genetiivipaloilmaisinten
PartitiivipaloilmaisintaMonikon partitiivipaloilmaisimia
InessiivipaloilmaisimessaMonikon inessiivipaloilmaisimissa
ElatiivipaloilmaisimestaMonikon elatiivipaloilmaisimista
IllatiivipaloilmaisimeenMonikon illatiivipaloilmaisimiin
AdessiivipaloilmaisimellaMonikon adessiivipaloilmaisimilla
AblatiivipaloilmaisimeltaMonikon ablatiivipaloilmaisimilta
AllatiivipaloilmaisimelleMonikon allatiivipaloilmaisimille
EssiivipaloilmaisimenaMonikon essiivipaloilmaisimina
TranslatiivipaloilmaisimeksiMonikon translatiivipaloilmaisimiksi
Monikon instruktiivipaloilmaisiminAbessiivipaloilmaisimetta
Monikon abessiivipaloilmaisimittaMonikon akkusatiivipaloilmaisimet