Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkokoulutustuetGenetiivikoulutustuen
Monikon genetiivikoulutustukienPartitiivikoulutustukea
Monikon partitiivikoulutustukiaInessiivikoulutustuessa
Monikon inessiivikoulutustuissaElatiivikoulutustuesta
Monikon elatiivikoulutustuistaIllatiivikoulutustukeen
Monikon illatiivikoulutustukiinAdessiivikoulutustuella
Monikon adessiivikoulutustuillaAblatiivikoulutustuelta
Monikon ablatiivikoulutustuiltaAllatiivikoulutustuelle
Monikon allatiivikoulutustuilleEssiivikoulutustukena
Monikon essiivikoulutustukinaTranslatiivikoulutustueksi
Monikon translatiivikoulutustuiksiMonikon instruktiivikoulutustuin
AbessiivikoulutustuettaMonikon abessiivikoulutustuitta
Monikon akkusatiivikoulutustuet