| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| Monikko | koulutustuet | Genetiivi | koulutustuen |
| Monikon genetiivi | koulutustukien | Partitiivi | koulutustukea |
| Monikon partitiivi | koulutustukia | Inessiivi | koulutustuessa |
| Monikon inessiivi | koulutustuissa | Elatiivi | koulutustuesta |
| Monikon elatiivi | koulutustuista | Illatiivi | koulutustukeen |
| Monikon illatiivi | koulutustukiin | Adessiivi | koulutustuella |
| Monikon adessiivi | koulutustuilla | Ablatiivi | koulutustuelta |
| Monikon ablatiivi | koulutustuilta | Allatiivi | koulutustuelle |
| Monikon allatiivi | koulutustuille | Essiivi | koulutustukena |
| Monikon essiivi | koulutustukina | Translatiivi | koulutustueksi |
| Monikon translatiivi | koulutustuiksi | Monikon instruktiivi | koulutustuin |
| Abessiivi | koulutustuetta | Monikon abessiivi | koulutustuitta |
| Monikon akkusatiivi | koulutustuet |