| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| Monikko | korvaussummat | Genetiivi | korvaussumman |
| Monikon genetiivi | korvaussummien | Partitiivi | korvaussummaa |
| Monikon partitiivi | korvaussummia | Inessiivi | korvaussummassa |
| Monikon inessiivi | korvaussummissa | Elatiivi | korvaussummasta |
| Monikon elatiivi | korvaussummista | Illatiivi | korvaussummaan |
| Monikon illatiivi | korvaussummiin | Adessiivi | korvaussummalla |
| Monikon adessiivi | korvaussummilla | Ablatiivi | korvaussummalta |
| Monikon ablatiivi | korvaussummilta | Allatiivi | korvaussummalle |
| Monikon allatiivi | korvaussummille | Essiivi | korvaussummana |
| Monikon essiivi | korvaussummina | Translatiivi | korvaussummaksi |
| Monikon translatiivi | korvaussummiksi | Monikon instruktiivi | korvaussummin |
| Abessiivi | korvaussummatta | Monikon abessiivi | korvaussummitta |
| Monikon akkusatiivi | korvaussummat |