Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkokorvaussummatGenetiivikorvaussumman
Monikon genetiivikorvaussummienPartitiivikorvaussummaa
Monikon partitiivikorvaussummiaInessiivikorvaussummassa
Monikon inessiivikorvaussummissaElatiivikorvaussummasta
Monikon elatiivikorvaussummistaIllatiivikorvaussummaan
Monikon illatiivikorvaussummiinAdessiivikorvaussummalla
Monikon adessiivikorvaussummillaAblatiivikorvaussummalta
Monikon ablatiivikorvaussummiltaAllatiivikorvaussummalle
Monikon allatiivikorvaussummilleEssiivikorvaussummana
Monikon essiivikorvaussumminaTranslatiivikorvaussummaksi
Monikon translatiivikorvaussummiksiMonikon instruktiivikorvaussummin
AbessiivikorvaussummattaMonikon abessiivikorvaussummitta
Monikon akkusatiivikorvaussummat