| Monikko | juotot | Genetiivi | juoton |
| Monikon genetiivi | juottojen | Partitiivi | juottoa |
| Monikon partitiivi | juottoja | Inessiivi | juotossa |
| Monikon inessiivi | juotoissa | Elatiivi | juotosta |
| Monikon elatiivi | juotoista | Illatiivi | juottoon |
| Monikon illatiivi | juottoihin | Adessiivi | juotolla |
| Monikon adessiivi | juotoilla | Ablatiivi | juotolta |
| Monikon ablatiivi | juotoilta | Allatiivi | juotolle |
| Monikon allatiivi | juotoille | Essiivi | juottona |
| Monikon essiivi | juottoina | Translatiivi | juotoksi |
| Monikon translatiivi | juotoiksi | Monikon instruktiivi | juotoin |
| Abessiivi | juototta | Monikon abessiivi | juotoitta |
| Monikon akkusatiivi | juotot |