| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| Monikko | riskiluokitukset | Genetiivi | riskiluokituksen |
| Monikon genetiivi | riskiluokitusten | Monikon genetiivi | riskiluokituksien |
| Partitiivi | riskiluokitusta | Monikon partitiivi | riskiluokituksia |
| Inessiivi | riskiluokituksessa | Monikon inessiivi | riskiluokituksissa |
| Elatiivi | riskiluokituksesta | Monikon elatiivi | riskiluokituksista |
| Illatiivi | riskiluokitukseen | Monikon illatiivi | riskiluokituksiin |
| Adessiivi | riskiluokituksella | Monikon adessiivi | riskiluokituksilla |
| Ablatiivi | riskiluokitukselta | Monikon ablatiivi | riskiluokituksilta |
| Allatiivi | riskiluokitukselle | Monikon allatiivi | riskiluokituksille |
| Essiivi | riskiluokituksena | Monikon essiivi | riskiluokituksina |
| Translatiivi | riskiluokitukseksi | Monikon translatiivi | riskiluokituksiksi |
| Monikon instruktiivi | riskiluokituksin | Abessiivi | riskiluokituksetta |
| Monikon abessiivi | riskiluokituksitta | Monikon akkusatiivi | riskiluokitukset |