Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkopääomanmuodostuksetGenetiivipääomanmuodostuksen
Monikon genetiivipääomanmuodostustenMonikon genetiivipääomanmuodostuksien
PartitiivipääomanmuodostustaMonikon partitiivipääomanmuodostuksia
InessiivipääomanmuodostuksessaMonikon inessiivipääomanmuodostuksissa
ElatiivipääomanmuodostuksestaMonikon elatiivipääomanmuodostuksista
IllatiivipääomanmuodostukseenMonikon illatiivipääomanmuodostuksiin
AdessiivipääomanmuodostuksellaMonikon adessiivipääomanmuodostuksilla
AblatiivipääomanmuodostukseltaMonikon ablatiivipääomanmuodostuksilta
AllatiivipääomanmuodostukselleMonikon allatiivipääomanmuodostuksille
EssiivipääomanmuodostuksenaMonikon essiivipääomanmuodostuksina
TranslatiivipääomanmuodostukseksiMonikon translatiivipääomanmuodostuksiksi
Monikon instruktiivipääomanmuodostuksinAbessiivipääomanmuodostuksetta
Monikon abessiivipääomanmuodostuksittaMonikon akkusatiivipääomanmuodostukset