Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkoylivirratGenetiiviylivirran
Monikon genetiiviylivirtojenPartitiiviylivirtaa
Monikon partitiiviylivirtojaInessiiviylivirrassa
Monikon inessiiviylivirroissaElatiiviylivirrasta
Monikon elatiiviylivirroistaIllatiiviylivirtaan
Monikon illatiiviylivirtoihinAdessiiviylivirralla
Monikon adessiiviylivirroillaAblatiiviylivirralta
Monikon ablatiiviylivirroiltaAllatiiviylivirralle
Monikon allatiiviylivirroilleEssiiviylivirtana
Monikon essiiviylivirtoinaTranslatiiviylivirraksi
Monikon translatiiviylivirroiksiMonikon instruktiiviylivirroin
AbessiiviylivirrattaMonikon abessiiviylivirroitta
Monikon akkusatiiviylivirrat