Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkokumipallotGenetiivikumipallon
Monikon genetiivikumipallojenPartitiivikumipalloa
Monikon partitiivikumipallojaInessiivikumipallossa
Monikon inessiivikumipalloissaElatiivikumipallosta
Monikon elatiivikumipalloistaIllatiivikumipalloon
Monikon illatiivikumipalloihinAdessiivikumipallolla
Monikon adessiivikumipalloillaAblatiivikumipallolta
Monikon ablatiivikumipalloiltaAllatiivikumipallolle
Monikon allatiivikumipalloilleEssiivikumipallona
Monikon essiivikumipalloinaTranslatiivikumipalloksi
Monikon translatiivikumipalloiksiMonikon instruktiivikumipalloin
AbessiivikumipallottaMonikon abessiivikumipalloitta
Monikon akkusatiivikumipallot