Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

Monikkovapaa-alueetGenetiivivapaa-alueen
Monikon genetiivivapaa-alueidenMonikon genetiivivapaa-alueitten
Partitiivivapaa-aluettaMonikon partitiivivapaa-alueita
Inessiivivapaa-alueessaMonikon inessiivivapaa-alueissa
Elatiivivapaa-alueestaMonikon elatiivivapaa-alueista
Illatiivivapaa-alueeseenMonikon illatiivivapaa-alueisiin
Monikon illatiivivapaa-alueihinAdessiivivapaa-alueella
Monikon adessiivivapaa-alueillaAblatiivivapaa-alueelta
Monikon ablatiivivapaa-alueiltaAllatiivivapaa-alueelle
Monikon allatiivivapaa-alueilleEssiivivapaa-alueena
Monikon essiivivapaa-alueinaTranslatiivivapaa-alueeksi
Monikon translatiivivapaa-alueiksiMonikon instruktiivivapaa-aluein
Abessiivivapaa-alueettaMonikon abessiivivapaa-alueitta
Monikon akkusatiivivapaa-alueet