Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkohaastetodistuksetGenetiivihaastetodistuksen
Monikon genetiivihaastetodistustenMonikon genetiivihaastetodistuksien
PartitiivihaastetodistustaMonikon partitiivihaastetodistuksia
InessiivihaastetodistuksessaMonikon inessiivihaastetodistuksissa
ElatiivihaastetodistuksestaMonikon elatiivihaastetodistuksista
IllatiivihaastetodistukseenMonikon illatiivihaastetodistuksiin
AdessiivihaastetodistuksellaMonikon adessiivihaastetodistuksilla
AblatiivihaastetodistukseltaMonikon ablatiivihaastetodistuksilta
AllatiivihaastetodistukselleMonikon allatiivihaastetodistuksille
EssiivihaastetodistuksenaMonikon essiivihaastetodistuksina
TranslatiivihaastetodistukseksiMonikon translatiivihaastetodistuksiksi
Monikon instruktiivihaastetodistuksinAbessiivihaastetodistuksetta
Monikon abessiivihaastetodistuksittaMonikon akkusatiivihaastetodistukset