Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

Monikkolähetetyt-kansiotGenetiivilähetetyt-kansion
Monikon genetiivilähetetyt-kansioidenMonikon genetiivilähetetyt-kansioitten
Partitiivilähetetyt-kansiotaMonikon partitiivilähetetyt-kansioita
Inessiivilähetetyt-kansiossaMonikon inessiivilähetetyt-kansioissa
Elatiivilähetetyt-kansiostaMonikon elatiivilähetetyt-kansioista
Illatiivilähetetyt-kansioonMonikon illatiivilähetetyt-kansioihin
Adessiivilähetetyt-kansiollaMonikon adessiivilähetetyt-kansioilla
Ablatiivilähetetyt-kansioltaMonikon ablatiivilähetetyt-kansioilta
Allatiivilähetetyt-kansiolleMonikon allatiivilähetetyt-kansioille
Essiivilähetetyt-kansionaMonikon essiivilähetetyt-kansioina
Translatiivilähetetyt-kansioksiMonikon translatiivilähetetyt-kansioiksi
Monikon instruktiivilähetetyt-kansioinAbessiivilähetetyt-kansiotta
Monikon abessiivilähetetyt-kansioittaMonikon akkusatiivilähetetyt-kansiot