Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

Monikkolähtevät-laatikotGenetiivilähtevät-laatikon
Monikon genetiivilähtevät-laatikkojenMonikon genetiivilähtevät-laatikoiden
Monikon genetiivilähtevät-laatikoittenPartitiivilähtevät-laatikkoa
Monikon partitiivilähtevät-laatikkojaMonikon partitiivilähtevät-laatikoita
Inessiivilähtevät-laatikossaMonikon inessiivilähtevät-laatikoissa
Elatiivilähtevät-laatikostaMonikon elatiivilähtevät-laatikoista
Illatiivilähtevät-laatikkoonMonikon illatiivilähtevät-laatikkoihin
Monikon illatiivilähtevät-laatikoihinAdessiivilähtevät-laatikolla
Monikon adessiivilähtevät-laatikoillaAblatiivilähtevät-laatikolta
Monikon ablatiivilähtevät-laatikoiltaAllatiivilähtevät-laatikolle
Monikon allatiivilähtevät-laatikoilleEssiivilähtevät-laatikkona
Monikon essiivilähtevät-laatikkoinaTranslatiivilähtevät-laatikoksi
Monikon translatiivilähtevät-laatikoiksiMonikon instruktiivilähtevät-laatikoin
Abessiivilähtevät-laatikottaMonikon abessiivilähtevät-laatikoitta
Monikon akkusatiivilähtevät-laatikot