Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkomainittavatMonikkomainittavani
MonikkomainittavasiMonikkomainittavamme
MonikkomainittavanneMonikkomainittavansa
GenetiivimainittavanGenetiivimainittavani
GenetiivimainittavasiGenetiivimainittavamme
GenetiivimainittavanneGenetiivimainittavansa
Monikon genetiivimainittavienMonikon genetiivimainittavieni
Monikon genetiivimainittaviesiMonikon genetiivimainittaviemme
Monikon genetiivimainittavienneMonikon genetiivimainittaviensa
PartitiivimainittavaaPartitiivimainittavaani
PartitiivimainittavaasiPartitiivimainittavaamme
PartitiivimainittavaannePartitiivimainittavaansa
Monikon partitiivimainittaviaMonikon partitiivimainittaviani
Monikon partitiivimainittaviasiMonikon partitiivimainittaviamme
Monikon partitiivimainittavianneMonikon partitiivimainittaviaan
Monikon partitiivimainittaviansaInessiivimainittavassa
InessiivimainittavassaniInessiivimainittavassasi
InessiivimainittavassammeInessiivimainittavassanne
InessiivimainittavassaanInessiivimainittavassansa
Monikon inessiivimainittavissaMonikon inessiivimainittavissani
Monikon inessiivimainittavissasiMonikon inessiivimainittavissamme
Monikon inessiivimainittavissanneMonikon inessiivimainittavissaan
Monikon inessiivimainittavissansaElatiivimainittavasta
ElatiivimainittavastaniElatiivimainittavastasi
ElatiivimainittavastammeElatiivimainittavastanne
ElatiivimainittavastaanElatiivimainittavastansa
Monikon elatiivimainittavistaMonikon elatiivimainittavistani
Monikon elatiivimainittavistasiMonikon elatiivimainittavistamme
Monikon elatiivimainittavistanneMonikon elatiivimainittavistaan
Monikon elatiivimainittavistansaIllatiivimainittavaan
IllatiivimainittavaaniIllatiivimainittavaasi
IllatiivimainittavaammeIllatiivimainittavaanne
IllatiivimainittavaansaMonikon illatiivimainittaviin
Monikon illatiivimainittaviiniMonikon illatiivimainittaviisi
Monikon illatiivimainittaviimmeMonikon illatiivimainittaviinne
Monikon illatiivimainittaviinsaAdessiivimainittavalla
AdessiivimainittavallaniAdessiivimainittavallasi
AdessiivimainittavallammeAdessiivimainittavallanne
AdessiivimainittavallaanAdessiivimainittavallansa
Monikon adessiivimainittavillaMonikon adessiivimainittavillani
Monikon adessiivimainittavillasiMonikon adessiivimainittavillamme
Monikon adessiivimainittavillanneMonikon adessiivimainittavillaan
Monikon adessiivimainittavillansaAblatiivimainittavalta
AblatiivimainittavaltaniAblatiivimainittavaltasi
AblatiivimainittavaltammeAblatiivimainittavaltanne
AblatiivimainittavaltaanAblatiivimainittavaltansa
Monikon ablatiivimainittaviltaMonikon ablatiivimainittaviltani
Monikon ablatiivimainittaviltasiMonikon ablatiivimainittaviltamme
Monikon ablatiivimainittaviltanneMonikon ablatiivimainittaviltaan
Monikon ablatiivimainittaviltansaAllatiivimainittavalle
AllatiivimainittavalleniAllatiivimainittavallesi
AllatiivimainittavallemmeAllatiivimainittavallenne
AllatiivimainittavalleenAllatiivimainittavallensa
Monikon allatiivimainittavilleMonikon allatiivimainittavilleni
Monikon allatiivimainittavillesiMonikon allatiivimainittavillemme
Monikon allatiivimainittavillenneMonikon allatiivimainittavilleen
Monikon allatiivimainittavillensaEssiivimainittavana
EssiivimainittavananiEssiivimainittavanasi
EssiivimainittavanammeEssiivimainittavananne
EssiivimainittavanaanEssiivimainittavanansa
Monikon essiivimainittavinaMonikon essiivimainittavinani
Monikon essiivimainittavinasiMonikon essiivimainittavinamme
Monikon essiivimainittavinanneMonikon essiivimainittavinaan
Monikon essiivimainittavinansaTranslatiivimainittavaksi
TranslatiivimainittavakseniTranslatiivimainittavaksesi
TranslatiivimainittavaksemmeTranslatiivimainittavaksenne
TranslatiivimainittavakseenTranslatiivimainittavaksensa
Monikon translatiivimainittaviksiMonikon translatiivimainittavikseni
Monikon translatiivimainittaviksesiMonikon translatiivimainittaviksemme
Monikon translatiivimainittaviksenneMonikon translatiivimainittavikseen
Monikon translatiivimainittaviksensaMonikon instruktiivimainittavin
AbessiivimainittavattaAbessiivimainittavattani
AbessiivimainittavattasiAbessiivimainittavattamme
AbessiivimainittavattanneAbessiivimainittavattaan
AbessiivimainittavattansaMonikon abessiivimainittavitta
Monikon abessiivimainittavittaniMonikon abessiivimainittavittasi
Monikon abessiivimainittavittammeMonikon abessiivimainittavittanne
Monikon abessiivimainittavittaanMonikon abessiivimainittavittansa
Monikon komitatiivimainittavineMonikon komitatiivimainittavineni
Monikon komitatiivimainittavinesiMonikon komitatiivimainittavinemme
Monikon komitatiivimainittavinenneMonikon komitatiivimainittavineen
Monikon komitatiivimainittavinensaMonikon akkusatiivimainittavat
Monikon akkusatiivimainittavaniMonikon akkusatiivimainittavasi
Monikon akkusatiivimainittavammeMonikon akkusatiivimainittavanne
Monikon akkusatiivimainittavansaAkkusatiivimainittavani
AkkusatiivimainittavasiAkkusatiivimainittavamme
AkkusatiivimainittavanneAkkusatiivimainittavansa