Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
1.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkopäällekäyvätMonikkopäällekäypäni
MonikkopäällekäypäsiMonikkopäällekäypämme
MonikkopäällekäypänneMonikkopäällekäypänsä
GenetiivipäällekäyvänGenetiivipäällekäypäni
GenetiivipäällekäypäsiGenetiivipäällekäypämme
GenetiivipäällekäypänneGenetiivipäällekäypänsä
Monikon genetiivipäällekäypienMonikon genetiivipäällekäypieni
Monikon genetiivipäällekäypiesiMonikon genetiivipäällekäypiemme
Monikon genetiivipäällekäypienneMonikon genetiivipäällekäypiensä
PartitiivipäällekäypääPartitiivipäällekäypääni
PartitiivipäällekäypääsiPartitiivipäällekäypäämme
PartitiivipäällekäypäännePartitiivipäällekäypäänsä
Monikon partitiivipäällekäypiäMonikon partitiivipäällekäypiäni
Monikon partitiivipäällekäypiäsiMonikon partitiivipäällekäypiämme
Monikon partitiivipäällekäypiänneMonikon partitiivipäällekäypiään
Monikon partitiivipäällekäypiänsäInessiivipäällekäyvässä
InessiivipäällekäyvässäniInessiivipäällekäyvässäsi
InessiivipäällekäyvässämmeInessiivipäällekäyvässänne
InessiivipäällekäyvässäänInessiivipäällekäyvässänsä
Monikon inessiivipäällekäyvissäMonikon inessiivipäällekäyvissäni
Monikon inessiivipäällekäyvissäsiMonikon inessiivipäällekäyvissämme
Monikon inessiivipäällekäyvissänneMonikon inessiivipäällekäyvissään
Monikon inessiivipäällekäyvissänsäElatiivipäällekäyvästä
ElatiivipäällekäyvästäniElatiivipäällekäyvästäsi
ElatiivipäällekäyvästämmeElatiivipäällekäyvästänne
ElatiivipäällekäyvästäänElatiivipäällekäyvästänsä
Monikon elatiivipäällekäyvistäMonikon elatiivipäällekäyvistäni
Monikon elatiivipäällekäyvistäsiMonikon elatiivipäällekäyvistämme
Monikon elatiivipäällekäyvistänneMonikon elatiivipäällekäyvistään
Monikon elatiivipäällekäyvistänsäIllatiivipäällekäypään
IllatiivipäällekäypääniIllatiivipäällekäypääsi
IllatiivipäällekäypäämmeIllatiivipäällekäypäänne
IllatiivipäällekäypäänsäMonikon illatiivipäällekäypiin
Monikon illatiivipäällekäypiiniMonikon illatiivipäällekäypiisi
Monikon illatiivipäällekäypiimmeMonikon illatiivipäällekäypiinne
Monikon illatiivipäällekäypiinsäAdessiivipäällekäyvällä
AdessiivipäällekäyvälläniAdessiivipäällekäyvälläsi
AdessiivipäällekäyvällämmeAdessiivipäällekäyvällänne
AdessiivipäällekäyvälläänAdessiivipäällekäyvällänsä
Monikon adessiivipäällekäyvilläMonikon adessiivipäällekäyvilläni
Monikon adessiivipäällekäyvilläsiMonikon adessiivipäällekäyvillämme
Monikon adessiivipäällekäyvillänneMonikon adessiivipäällekäyvillään
Monikon adessiivipäällekäyvillänsäAblatiivipäällekäyvältä
AblatiivipäällekäyvältäniAblatiivipäällekäyvältäsi
AblatiivipäällekäyvältämmeAblatiivipäällekäyvältänne
AblatiivipäällekäyvältäänAblatiivipäällekäyvältänsä
Monikon ablatiivipäällekäyviltäMonikon ablatiivipäällekäyviltäni
Monikon ablatiivipäällekäyviltäsiMonikon ablatiivipäällekäyviltämme
Monikon ablatiivipäällekäyviltänneMonikon ablatiivipäällekäyviltään
Monikon ablatiivipäällekäyviltänsäAllatiivipäällekäyvälle
AllatiivipäällekäyvälleniAllatiivipäällekäyvällesi
AllatiivipäällekäyvällemmeAllatiivipäällekäyvällenne
AllatiivipäällekäyvälleenAllatiivipäällekäyvällensä
Monikon allatiivipäällekäyvilleMonikon allatiivipäällekäyvilleni
Monikon allatiivipäällekäyvillesiMonikon allatiivipäällekäyvillemme
Monikon allatiivipäällekäyvillenneMonikon allatiivipäällekäyvilleen
Monikon allatiivipäällekäyvillensäEssiivipäällekäypänä
EssiivipäällekäypänäniEssiivipäällekäypänäsi
EssiivipäällekäypänämmeEssiivipäällekäypänänne
EssiivipäällekäypänäänEssiivipäällekäypänänsä
Monikon essiivipäällekäypinäMonikon essiivipäällekäypinäni
Monikon essiivipäällekäypinäsiMonikon essiivipäällekäypinämme
Monikon essiivipäällekäypinänneMonikon essiivipäällekäypinään
Monikon essiivipäällekäypinänsäTranslatiivipäällekäyväksi
TranslatiivipäällekäyväkseniTranslatiivipäällekäyväksesi
TranslatiivipäällekäyväksemmeTranslatiivipäällekäyväksenne
TranslatiivipäällekäyväkseenTranslatiivipäällekäyväksensä
Monikon translatiivipäällekäyviksiMonikon translatiivipäällekäyvikseni
Monikon translatiivipäällekäyviksesiMonikon translatiivipäällekäyviksemme
Monikon translatiivipäällekäyviksenneMonikon translatiivipäällekäyvikseen
Monikon translatiivipäällekäyviksensäMonikon instruktiivipäällekäyvin
AbessiivipäällekäyvättäAbessiivipäällekäyvättäni
AbessiivipäällekäyvättäsiAbessiivipäällekäyvättämme
AbessiivipäällekäyvättänneAbessiivipäällekäyvättään
AbessiivipäällekäyvättänsäMonikon abessiivipäällekäyvittä
Monikon abessiivipäällekäyvittäniMonikon abessiivipäällekäyvittäsi
Monikon abessiivipäällekäyvittämmeMonikon abessiivipäällekäyvittänne
Monikon abessiivipäällekäyvittäänMonikon abessiivipäällekäyvittänsä
Monikon komitatiivipäällekäypineMonikon komitatiivipäällekäypineni
Monikon komitatiivipäällekäypinesiMonikon komitatiivipäällekäypinemme
Monikon komitatiivipäällekäypinenneMonikon komitatiivipäällekäypineen
Monikon komitatiivipäällekäypinensäMonikon akkusatiivipäällekäyvät
Monikon akkusatiivipäällekäypäniMonikon akkusatiivipäällekäypäsi
Monikon akkusatiivipäällekäypämmeMonikon akkusatiivipäällekäypänne
Monikon akkusatiivipäällekäypänsäAkkusatiivipäällekäypäni
AkkusatiivipäällekäypäsiAkkusatiivipäällekäypämme
AkkusatiivipäällekäypänneAkkusatiivipäällekäypänsä