| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| Monikko | tuloarviot | Genetiivi | tuloarvion |
| Monikon genetiivi | tuloarvioiden | Monikon genetiivi | tuloarvioitten |
| Partitiivi | tuloarviota | Monikon partitiivi | tuloarvioita |
| Inessiivi | tuloarviossa | Monikon inessiivi | tuloarvioissa |
| Elatiivi | tuloarviosta | Monikon elatiivi | tuloarvioista |
| Illatiivi | tuloarvioon | Monikon illatiivi | tuloarvioihin |
| Adessiivi | tuloarviolla | Monikon adessiivi | tuloarvioilla |
| Ablatiivi | tuloarviolta | Monikon ablatiivi | tuloarvioilta |
| Allatiivi | tuloarviolle | Monikon allatiivi | tuloarvioille |
| Essiivi | tuloarviona | Monikon essiivi | tuloarvioina |
| Translatiivi | tuloarvioksi | Monikon translatiivi | tuloarvioiksi |
| Monikon instruktiivi | tuloarvioin | Abessiivi | tuloarviotta |
| Monikon abessiivi | tuloarvioitta | Monikon akkusatiivi | tuloarviot |