Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkotuloarviotGenetiivituloarvion
Monikon genetiivituloarvioidenMonikon genetiivituloarvioitten
PartitiivituloarviotaMonikon partitiivituloarvioita
InessiivituloarviossaMonikon inessiivituloarvioissa
ElatiivituloarviostaMonikon elatiivituloarvioista
IllatiivituloarvioonMonikon illatiivituloarvioihin
AdessiivituloarviollaMonikon adessiivituloarvioilla
AblatiivituloarvioltaMonikon ablatiivituloarvioilta
AllatiivituloarviolleMonikon allatiivituloarvioille
EssiivituloarvionaMonikon essiivituloarvioina
TranslatiivituloarvioksiMonikon translatiivituloarvioiksi
Monikon instruktiivituloarvioinAbessiivituloarviotta
Monikon abessiivituloarvioittaMonikon akkusatiivituloarviot