Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkokahvinselvikkeetGenetiivikahvinselvikkeen
Monikon genetiivikahvinselvikkeidenMonikon genetiivikahvinselvikkeitten
PartitiivikahvinselvikettäMonikon partitiivikahvinselvikkeitä
InessiivikahvinselvikkeessäMonikon inessiivikahvinselvikkeissä
ElatiivikahvinselvikkeestäMonikon elatiivikahvinselvikkeistä
IllatiivikahvinselvikkeeseenMonikon illatiivikahvinselvikkeisiin
Monikon illatiivikahvinselvikkeihinAdessiivikahvinselvikkeellä
Monikon adessiivikahvinselvikkeilläAblatiivikahvinselvikkeeltä
Monikon ablatiivikahvinselvikkeiltäAllatiivikahvinselvikkeelle
Monikon allatiivikahvinselvikkeilleEssiivikahvinselvikkeenä
Monikon essiivikahvinselvikkeinäTranslatiivikahvinselvikkeeksi
Monikon translatiivikahvinselvikkeiksiMonikon instruktiivikahvinselvikkein
AbessiivikahvinselvikkeettäMonikon abessiivikahvinselvikkeittä
Monikon akkusatiivikahvinselvikkeet