Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkorumpujarrutGenetiivirumpujarrun
Monikon genetiivirumpujarrujenPartitiivirumpujarrua
Monikon partitiivirumpujarrujaInessiivirumpujarrussa
Monikon inessiivirumpujarruissaElatiivirumpujarrusta
Monikon elatiivirumpujarruistaIllatiivirumpujarruun
Monikon illatiivirumpujarruihinAdessiivirumpujarrulla
Monikon adessiivirumpujarruillaAblatiivirumpujarrulta
Monikon ablatiivirumpujarruiltaAllatiivirumpujarrulle
Monikon allatiivirumpujarruilleEssiivirumpujarruna
Monikon essiivirumpujarruinaTranslatiivirumpujarruksi
Monikon translatiivirumpujarruiksiMonikon instruktiivirumpujarruin
AbessiivirumpujarruttaMonikon abessiivirumpujarruitta
Monikon akkusatiivirumpujarrut