Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkosairauseläkkeetGenetiivisairauseläkkeen
Monikon genetiivisairauseläkkeidenMonikon genetiivisairauseläkkeitten
PartitiivisairauseläkettäMonikon partitiivisairauseläkkeitä
InessiivisairauseläkkeessäMonikon inessiivisairauseläkkeissä
ElatiivisairauseläkkeestäMonikon elatiivisairauseläkkeistä
IllatiivisairauseläkkeeseenMonikon illatiivisairauseläkkeisiin
Monikon illatiivisairauseläkkeihinAdessiivisairauseläkkeellä
Monikon adessiivisairauseläkkeilläAblatiivisairauseläkkeeltä
Monikon ablatiivisairauseläkkeiltäAllatiivisairauseläkkeelle
Monikon allatiivisairauseläkkeilleEssiivisairauseläkkeenä
Monikon essiivisairauseläkkeinäTranslatiivisairauseläkkeeksi
Monikon translatiivisairauseläkkeiksiMonikon instruktiivisairauseläkkein
AbessiivisairauseläkkeettäMonikon abessiivisairauseläkkeittä
Monikon akkusatiivisairauseläkkeet