| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| Monikko | rahanväärennykset | Genetiivi | rahanväärennyksen |
| Monikon genetiivi | rahanväärennysten | Monikon genetiivi | rahanväärennyksien |
| Partitiivi | rahanväärennystä | Monikon partitiivi | rahanväärennyksiä |
| Inessiivi | rahanväärennyksessä | Monikon inessiivi | rahanväärennyksissä |
| Elatiivi | rahanväärennyksestä | Monikon elatiivi | rahanväärennyksistä |
| Illatiivi | rahanväärennykseen | Monikon illatiivi | rahanväärennyksiin |
| Adessiivi | rahanväärennyksellä | Monikon adessiivi | rahanväärennyksillä |
| Ablatiivi | rahanväärennykseltä | Monikon ablatiivi | rahanväärennyksiltä |
| Allatiivi | rahanväärennykselle | Monikon allatiivi | rahanväärennyksille |
| Essiivi | rahanväärennyksenä | Monikon essiivi | rahanväärennyksinä |
| Translatiivi | rahanväärennykseksi | Monikon translatiivi | rahanväärennyksiksi |
| Monikon instruktiivi | rahanväärennyksin | Abessiivi | rahanväärennyksettä |
| Monikon abessiivi | rahanväärennyksittä | Monikon akkusatiivi | rahanväärennykset |