Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkorahanväärennyksetGenetiivirahanväärennyksen
Monikon genetiivirahanväärennystenMonikon genetiivirahanväärennyksien
PartitiivirahanväärennystäMonikon partitiivirahanväärennyksiä
InessiivirahanväärennyksessäMonikon inessiivirahanväärennyksissä
ElatiivirahanväärennyksestäMonikon elatiivirahanväärennyksistä
IllatiivirahanväärennykseenMonikon illatiivirahanväärennyksiin
AdessiivirahanväärennykselläMonikon adessiivirahanväärennyksillä
AblatiivirahanväärennykseltäMonikon ablatiivirahanväärennyksiltä
AllatiivirahanväärennykselleMonikon allatiivirahanväärennyksille
EssiivirahanväärennyksenäMonikon essiivirahanväärennyksinä
TranslatiivirahanväärennykseksiMonikon translatiivirahanväärennyksiksi
Monikon instruktiivirahanväärennyksinAbessiivirahanväärennyksettä
Monikon abessiivirahanväärennyksittäMonikon akkusatiivirahanväärennykset