| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| 2. | |
| Monikko | palkkavaatimukset | Genetiivi | palkkavaatimuksen |
| Monikon genetiivi | palkkavaatimusten | Monikon genetiivi | palkkavaatimuksien |
| Partitiivi | palkkavaatimusta | Monikon partitiivi | palkkavaatimuksia |
| Inessiivi | palkkavaatimuksessa | Monikon inessiivi | palkkavaatimuksissa |
| Elatiivi | palkkavaatimuksesta | Monikon elatiivi | palkkavaatimuksista |
| Illatiivi | palkkavaatimukseen | Monikon illatiivi | palkkavaatimuksiin |
| Adessiivi | palkkavaatimuksella | Monikon adessiivi | palkkavaatimuksilla |
| Ablatiivi | palkkavaatimukselta | Monikon ablatiivi | palkkavaatimuksilta |
| Allatiivi | palkkavaatimukselle | Monikon allatiivi | palkkavaatimuksille |
| Essiivi | palkkavaatimuksena | Monikon essiivi | palkkavaatimuksina |
| Translatiivi | palkkavaatimukseksi | Monikon translatiivi | palkkavaatimuksiksi |
| Monikon instruktiivi | palkkavaatimuksin | Abessiivi | palkkavaatimuksetta |
| Monikon abessiivi | palkkavaatimuksitta | Monikon akkusatiivi | palkkavaatimukset |