| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | iron pig |
| Monikko | rautaharkot | Genetiivi | rautaharkon |
| Monikon genetiivi | rautaharkkojen | Partitiivi | rautaharkkoa |
| Monikon partitiivi | rautaharkkoja | Inessiivi | rautaharkossa |
| Monikon inessiivi | rautaharkoissa | Elatiivi | rautaharkosta |
| Monikon elatiivi | rautaharkoista | Illatiivi | rautaharkkoon |
| Monikon illatiivi | rautaharkkoihin | Adessiivi | rautaharkolla |
| Monikon adessiivi | rautaharkoilla | Ablatiivi | rautaharkolta |
| Monikon ablatiivi | rautaharkoilta | Allatiivi | rautaharkolle |
| Monikon allatiivi | rautaharkoille | Essiivi | rautaharkkona |
| Monikon essiivi | rautaharkkoina | Translatiivi | rautaharkoksi |
| Monikon translatiivi | rautaharkoiksi | Monikon instruktiivi | rautaharkoin |
| Abessiivi | rautaharkotta | Monikon abessiivi | rautaharkoitta |
| Monikon akkusatiivi | rautaharkot |