Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkoriskipääomatGenetiiviriskipääoman
Monikon genetiiviriskipääomienPartitiiviriskipääomaa
Monikon partitiiviriskipääomiaInessiiviriskipääomassa
Monikon inessiiviriskipääomissaElatiiviriskipääomasta
Monikon elatiiviriskipääomistaIllatiiviriskipääomaan
Monikon illatiiviriskipääomiinAdessiiviriskipääomalla
Monikon adessiiviriskipääomillaAblatiiviriskipääomalta
Monikon ablatiiviriskipääomiltaAllatiiviriskipääomalle
Monikon allatiiviriskipääomilleEssiiviriskipääomana
Monikon essiiviriskipääominaTranslatiiviriskipääomaksi
Monikon translatiiviriskipääomiksiMonikon instruktiiviriskipääomin
AbessiiviriskipääomattaMonikon abessiiviriskipääomitta
Monikon akkusatiiviriskipääomat