| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| Monikko | riskipääomat | Genetiivi | riskipääoman |
| Monikon genetiivi | riskipääomien | Partitiivi | riskipääomaa |
| Monikon partitiivi | riskipääomia | Inessiivi | riskipääomassa |
| Monikon inessiivi | riskipääomissa | Elatiivi | riskipääomasta |
| Monikon elatiivi | riskipääomista | Illatiivi | riskipääomaan |
| Monikon illatiivi | riskipääomiin | Adessiivi | riskipääomalla |
| Monikon adessiivi | riskipääomilla | Ablatiivi | riskipääomalta |
| Monikon ablatiivi | riskipääomilta | Allatiivi | riskipääomalle |
| Monikon allatiivi | riskipääomille | Essiivi | riskipääomana |
| Monikon essiivi | riskipääomina | Translatiivi | riskipääomaksi |
| Monikon translatiivi | riskipääomiksi | Monikon instruktiivi | riskipääomin |
| Abessiivi | riskipääomatta | Monikon abessiivi | riskipääomitta |
| Monikon akkusatiivi | riskipääomat |