| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| 2. | |
| Monikko | riippuradat | Genetiivi | riippuradan |
| Monikon genetiivi | riippuratojen | Partitiivi | riippurataa |
| Monikon partitiivi | riippuratoja | Inessiivi | riippuradassa |
| Monikon inessiivi | riippuradoissa | Elatiivi | riippuradasta |
| Monikon elatiivi | riippuradoista | Illatiivi | riippurataan |
| Monikon illatiivi | riippuratoihin | Adessiivi | riippuradalla |
| Monikon adessiivi | riippuradoilla | Ablatiivi | riippuradalta |
| Monikon ablatiivi | riippuradoilta | Allatiivi | riippuradalle |
| Monikon allatiivi | riippuradoille | Essiivi | riippuratana |
| Monikon essiivi | riippuratoina | Translatiivi | riippuradaksi |
| Monikon translatiivi | riippuradoiksi | Monikon instruktiivi | riippuradoin |
| Abessiivi | riippuradatta | Monikon abessiivi | riippuradoitta |
| Monikon akkusatiivi | riippuradat |