Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkoriippuradatGenetiiviriippuradan
Monikon genetiiviriippuratojenPartitiiviriippurataa
Monikon partitiiviriippuratojaInessiiviriippuradassa
Monikon inessiiviriippuradoissaElatiiviriippuradasta
Monikon elatiiviriippuradoistaIllatiiviriippurataan
Monikon illatiiviriippuratoihinAdessiiviriippuradalla
Monikon adessiiviriippuradoillaAblatiiviriippuradalta
Monikon ablatiiviriippuradoiltaAllatiiviriippuradalle
Monikon allatiiviriippuradoilleEssiiviriippuratana
Monikon essiiviriippuratoinaTranslatiiviriippuradaksi
Monikon translatiiviriippuradoiksiMonikon instruktiiviriippuradoin
AbessiiviriippuradattaMonikon abessiiviriippuradoitta
Monikon akkusatiiviriippuradat