Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkoinhibiititGenetiiviinhibiitin
Monikon genetiiviinhibiittienPartitiiviinhibiittiä
Monikon partitiiviinhibiittejäInessiiviinhibiitissä
Monikon inessiiviinhibiiteissäElatiiviinhibiitistä
Monikon elatiiviinhibiiteistäIllatiiviinhibiittiin
Monikon illatiiviinhibiitteihinAdessiiviinhibiitillä
Monikon adessiiviinhibiiteilläAblatiiviinhibiitiltä
Monikon ablatiiviinhibiiteiltäAllatiiviinhibiitille
Monikon allatiiviinhibiiteilleEssiiviinhibiittinä
Monikon essiiviinhibiitteinäTranslatiiviinhibiitiksi
Monikon translatiiviinhibiiteiksiMonikon instruktiiviinhibiitein
AbessiiviinhibiitittäMonikon abessiiviinhibiiteittä
Monikon akkusatiiviinhibiitit