Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkokonkurssivelallisetGenetiivikonkurssivelallisen
Monikon genetiivikonkurssivelallistenMonikon genetiivikonkurssivelallisien
PartitiivikonkurssivelallistaMonikon partitiivikonkurssivelallisia
InessiivikonkurssivelallisessaMonikon inessiivikonkurssivelallisissa
ElatiivikonkurssivelallisestaMonikon elatiivikonkurssivelallisista
IllatiivikonkurssivelalliseenMonikon illatiivikonkurssivelallisiin
AdessiivikonkurssivelallisellaMonikon adessiivikonkurssivelallisilla
AblatiivikonkurssivelalliseltaMonikon ablatiivikonkurssivelallisilta
AllatiivikonkurssivelalliselleMonikon allatiivikonkurssivelallisille
EssiivikonkurssivelallisenaMonikon essiivikonkurssivelallisina
TranslatiivikonkurssivelalliseksiMonikon translatiivikonkurssivelallisiksi
Monikon instruktiivikonkurssivelallisinAbessiivikonkurssivelallisetta
Monikon abessiivikonkurssivelallisittaMonikon akkusatiivikonkurssivelalliset