Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkohuoneenvuokratGenetiivihuoneenvuokran
Monikon genetiivihuoneenvuokrienPartitiivihuoneenvuokraa
Monikon partitiivihuoneenvuokriaInessiivihuoneenvuokrassa
Monikon inessiivihuoneenvuokrissaElatiivihuoneenvuokrasta
Monikon elatiivihuoneenvuokristaIllatiivihuoneenvuokraan
Monikon illatiivihuoneenvuokriinAdessiivihuoneenvuokralla
Monikon adessiivihuoneenvuokrillaAblatiivihuoneenvuokralta
Monikon ablatiivihuoneenvuokriltaAllatiivihuoneenvuokralle
Monikon allatiivihuoneenvuokrilleEssiivihuoneenvuokrana
Monikon essiivihuoneenvuokrinaTranslatiivihuoneenvuokraksi
Monikon translatiivihuoneenvuokriksiMonikon instruktiivihuoneenvuokrin
AbessiivihuoneenvuokrattaMonikon abessiivihuoneenvuokritta
Monikon akkusatiivihuoneenvuokrat