Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
неуязвимый (neujazvimyi)

Taivutusmuodot

MonikkokumoamattomatMonikkokumoamattomani
MonikkokumoamattomasiMonikkokumoamattomamme
MonikkokumoamattomanneMonikkokumoamattomansa
GenetiivikumoamattomanGenetiivikumoamattomani
GenetiivikumoamattomasiGenetiivikumoamattomamme
GenetiivikumoamattomanneGenetiivikumoamattomansa
Monikon genetiivikumoamattomienMonikon genetiivikumoamattomieni
Monikon genetiivikumoamattomiesiMonikon genetiivikumoamattomiemme
Monikon genetiivikumoamattomienneMonikon genetiivikumoamattomiensa
PartitiivikumoamatontaPartitiivikumoamatontani
PartitiivikumoamatontasiPartitiivikumoamatontamme
PartitiivikumoamatontannePartitiivikumoamatontaan
PartitiivikumoamatontansaMonikon partitiivikumoamattomia
Monikon partitiivikumoamattomianiMonikon partitiivikumoamattomiasi
Monikon partitiivikumoamattomiammeMonikon partitiivikumoamattomianne
Monikon partitiivikumoamattomiaanMonikon partitiivikumoamattomiansa
InessiivikumoamattomassaInessiivikumoamattomassani
InessiivikumoamattomassasiInessiivikumoamattomassamme
InessiivikumoamattomassanneInessiivikumoamattomassaan
InessiivikumoamattomassansaMonikon inessiivikumoamattomissa
Monikon inessiivikumoamattomissaniMonikon inessiivikumoamattomissasi
Monikon inessiivikumoamattomissammeMonikon inessiivikumoamattomissanne
Monikon inessiivikumoamattomissaanMonikon inessiivikumoamattomissansa
ElatiivikumoamattomastaElatiivikumoamattomastani
ElatiivikumoamattomastasiElatiivikumoamattomastamme
ElatiivikumoamattomastanneElatiivikumoamattomastaan
ElatiivikumoamattomastansaMonikon elatiivikumoamattomista
Monikon elatiivikumoamattomistaniMonikon elatiivikumoamattomistasi
Monikon elatiivikumoamattomistammeMonikon elatiivikumoamattomistanne
Monikon elatiivikumoamattomistaanMonikon elatiivikumoamattomistansa
IllatiivikumoamattomaanIllatiivikumoamattomaani
IllatiivikumoamattomaasiIllatiivikumoamattomaamme
IllatiivikumoamattomaanneIllatiivikumoamattomaansa
Monikon illatiivikumoamattomiinMonikon illatiivikumoamattomiini
Monikon illatiivikumoamattomiisiMonikon illatiivikumoamattomiimme
Monikon illatiivikumoamattomiinneMonikon illatiivikumoamattomiinsa
AdessiivikumoamattomallaAdessiivikumoamattomallani
AdessiivikumoamattomallasiAdessiivikumoamattomallamme
AdessiivikumoamattomallanneAdessiivikumoamattomallaan
AdessiivikumoamattomallansaMonikon adessiivikumoamattomilla
Monikon adessiivikumoamattomillaniMonikon adessiivikumoamattomillasi
Monikon adessiivikumoamattomillammeMonikon adessiivikumoamattomillanne
Monikon adessiivikumoamattomillaanMonikon adessiivikumoamattomillansa
AblatiivikumoamattomaltaAblatiivikumoamattomaltani
AblatiivikumoamattomaltasiAblatiivikumoamattomaltamme
AblatiivikumoamattomaltanneAblatiivikumoamattomaltaan
AblatiivikumoamattomaltansaMonikon ablatiivikumoamattomilta
Monikon ablatiivikumoamattomiltaniMonikon ablatiivikumoamattomiltasi
Monikon ablatiivikumoamattomiltammeMonikon ablatiivikumoamattomiltanne
Monikon ablatiivikumoamattomiltaanMonikon ablatiivikumoamattomiltansa
AllatiivikumoamattomalleAllatiivikumoamattomalleni
AllatiivikumoamattomallesiAllatiivikumoamattomallemme
AllatiivikumoamattomallenneAllatiivikumoamattomalleen
AllatiivikumoamattomallensaMonikon allatiivikumoamattomille
Monikon allatiivikumoamattomilleniMonikon allatiivikumoamattomillesi
Monikon allatiivikumoamattomillemmeMonikon allatiivikumoamattomillenne
Monikon allatiivikumoamattomilleenMonikon allatiivikumoamattomillensa
EssiivikumoamattomanaEssiivikumoamattomanani
EssiivikumoamattomanasiEssiivikumoamattomanamme
EssiivikumoamattomananneEssiivikumoamattomanaan
EssiivikumoamattomanansaMonikon essiivikumoamattomina
Monikon essiivikumoamattominaniMonikon essiivikumoamattominasi
Monikon essiivikumoamattominammeMonikon essiivikumoamattominanne
Monikon essiivikumoamattominaanMonikon essiivikumoamattominansa
TranslatiivikumoamattomaksiTranslatiivikumoamattomakseni
TranslatiivikumoamattomaksesiTranslatiivikumoamattomaksemme
TranslatiivikumoamattomaksenneTranslatiivikumoamattomakseen
TranslatiivikumoamattomaksensaMonikon translatiivikumoamattomiksi
Monikon translatiivikumoamattomikseniMonikon translatiivikumoamattomiksesi
Monikon translatiivikumoamattomiksemmeMonikon translatiivikumoamattomiksenne
Monikon translatiivikumoamattomikseenMonikon translatiivikumoamattomiksensa
Monikon instruktiivikumoamattominAbessiivikumoamattomatta
AbessiivikumoamattomattaniAbessiivikumoamattomattasi
AbessiivikumoamattomattammeAbessiivikumoamattomattanne
AbessiivikumoamattomattaanAbessiivikumoamattomattansa
Monikon abessiivikumoamattomittaMonikon abessiivikumoamattomittani
Monikon abessiivikumoamattomittasiMonikon abessiivikumoamattomittamme
Monikon abessiivikumoamattomittanneMonikon abessiivikumoamattomittaan
Monikon abessiivikumoamattomittansaMonikon komitatiivikumoamattomine
Monikon komitatiivikumoamattomineniMonikon komitatiivikumoamattominesi
Monikon komitatiivikumoamattominemmeMonikon komitatiivikumoamattominenne
Monikon komitatiivikumoamattomineenMonikon komitatiivikumoamattominensa
Monikon akkusatiivikumoamattomatMonikon akkusatiivikumoamattomani
Monikon akkusatiivikumoamattomasiMonikon akkusatiivikumoamattomamme
Monikon akkusatiivikumoamattomanneMonikon akkusatiivikumoamattomansa
AkkusatiivikumoamattomaniAkkusatiivikumoamattomasi
AkkusatiivikumoamattomammeAkkusatiivikumoamattomanne
Akkusatiivikumoamattomansa