Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
1.
неуязвимый
(neujazvimyi)
Taivutusmuodot
Monikko
kumoamattomat
Monikko
kumoamattomani
Monikko
kumoamattomasi
Monikko
kumoamattomamme
Monikko
kumoamattomanne
Monikko
kumoamattomansa
Genetiivi
kumoamattoman
Genetiivi
kumoamattomani
Genetiivi
kumoamattomasi
Genetiivi
kumoamattomamme
Genetiivi
kumoamattomanne
Genetiivi
kumoamattomansa
Monikon genetiivi
kumoamattomien
Monikon genetiivi
kumoamattomieni
Monikon genetiivi
kumoamattomiesi
Monikon genetiivi
kumoamattomiemme
Monikon genetiivi
kumoamattomienne
Monikon genetiivi
kumoamattomiensa
Partitiivi
kumoamatonta
Partitiivi
kumoamatontani
Partitiivi
kumoamatontasi
Partitiivi
kumoamatontamme
Partitiivi
kumoamatontanne
Partitiivi
kumoamatontaan
Partitiivi
kumoamatontansa
Monikon partitiivi
kumoamattomia
Monikon partitiivi
kumoamattomiani
Monikon partitiivi
kumoamattomiasi
Monikon partitiivi
kumoamattomiamme
Monikon partitiivi
kumoamattomianne
Monikon partitiivi
kumoamattomiaan
Monikon partitiivi
kumoamattomiansa
Inessiivi
kumoamattomassa
Inessiivi
kumoamattomassani
Inessiivi
kumoamattomassasi
Inessiivi
kumoamattomassamme
Inessiivi
kumoamattomassanne
Inessiivi
kumoamattomassaan
Inessiivi
kumoamattomassansa
Monikon inessiivi
kumoamattomissa
Monikon inessiivi
kumoamattomissani
Monikon inessiivi
kumoamattomissasi
Monikon inessiivi
kumoamattomissamme
Monikon inessiivi
kumoamattomissanne
Monikon inessiivi
kumoamattomissaan
Monikon inessiivi
kumoamattomissansa
Elatiivi
kumoamattomasta
Elatiivi
kumoamattomastani
Elatiivi
kumoamattomastasi
Elatiivi
kumoamattomastamme
Elatiivi
kumoamattomastanne
Elatiivi
kumoamattomastaan
Elatiivi
kumoamattomastansa
Monikon elatiivi
kumoamattomista
Monikon elatiivi
kumoamattomistani
Monikon elatiivi
kumoamattomistasi
Monikon elatiivi
kumoamattomistamme
Monikon elatiivi
kumoamattomistanne
Monikon elatiivi
kumoamattomistaan
Monikon elatiivi
kumoamattomistansa
Illatiivi
kumoamattomaan
Illatiivi
kumoamattomaani
Illatiivi
kumoamattomaasi
Illatiivi
kumoamattomaamme
Illatiivi
kumoamattomaanne
Illatiivi
kumoamattomaansa
Monikon illatiivi
kumoamattomiin
Monikon illatiivi
kumoamattomiini
Monikon illatiivi
kumoamattomiisi
Monikon illatiivi
kumoamattomiimme
Monikon illatiivi
kumoamattomiinne
Monikon illatiivi
kumoamattomiinsa
Adessiivi
kumoamattomalla
Adessiivi
kumoamattomallani
Adessiivi
kumoamattomallasi
Adessiivi
kumoamattomallamme
Adessiivi
kumoamattomallanne
Adessiivi
kumoamattomallaan
Adessiivi
kumoamattomallansa
Monikon adessiivi
kumoamattomilla
Monikon adessiivi
kumoamattomillani
Monikon adessiivi
kumoamattomillasi
Monikon adessiivi
kumoamattomillamme
Monikon adessiivi
kumoamattomillanne
Monikon adessiivi
kumoamattomillaan
Monikon adessiivi
kumoamattomillansa
Ablatiivi
kumoamattomalta
Ablatiivi
kumoamattomaltani
Ablatiivi
kumoamattomaltasi
Ablatiivi
kumoamattomaltamme
Ablatiivi
kumoamattomaltanne
Ablatiivi
kumoamattomaltaan
Ablatiivi
kumoamattomaltansa
Monikon ablatiivi
kumoamattomilta
Monikon ablatiivi
kumoamattomiltani
Monikon ablatiivi
kumoamattomiltasi
Monikon ablatiivi
kumoamattomiltamme
Monikon ablatiivi
kumoamattomiltanne
Monikon ablatiivi
kumoamattomiltaan
Monikon ablatiivi
kumoamattomiltansa
Allatiivi
kumoamattomalle
Allatiivi
kumoamattomalleni
Allatiivi
kumoamattomallesi
Allatiivi
kumoamattomallemme
Allatiivi
kumoamattomallenne
Allatiivi
kumoamattomalleen
Allatiivi
kumoamattomallensa
Monikon allatiivi
kumoamattomille
Monikon allatiivi
kumoamattomilleni
Monikon allatiivi
kumoamattomillesi
Monikon allatiivi
kumoamattomillemme
Monikon allatiivi
kumoamattomillenne
Monikon allatiivi
kumoamattomilleen
Monikon allatiivi
kumoamattomillensa
Essiivi
kumoamattomana
Essiivi
kumoamattomanani
Essiivi
kumoamattomanasi
Essiivi
kumoamattomanamme
Essiivi
kumoamattomananne
Essiivi
kumoamattomanaan
Essiivi
kumoamattomanansa
Monikon essiivi
kumoamattomina
Monikon essiivi
kumoamattominani
Monikon essiivi
kumoamattominasi
Monikon essiivi
kumoamattominamme
Monikon essiivi
kumoamattominanne
Monikon essiivi
kumoamattominaan
Monikon essiivi
kumoamattominansa
Translatiivi
kumoamattomaksi
Translatiivi
kumoamattomakseni
Translatiivi
kumoamattomaksesi
Translatiivi
kumoamattomaksemme
Translatiivi
kumoamattomaksenne
Translatiivi
kumoamattomakseen
Translatiivi
kumoamattomaksensa
Monikon translatiivi
kumoamattomiksi
Monikon translatiivi
kumoamattomikseni
Monikon translatiivi
kumoamattomiksesi
Monikon translatiivi
kumoamattomiksemme
Monikon translatiivi
kumoamattomiksenne
Monikon translatiivi
kumoamattomikseen
Monikon translatiivi
kumoamattomiksensa
Monikon instruktiivi
kumoamattomin
Abessiivi
kumoamattomatta
Abessiivi
kumoamattomattani
Abessiivi
kumoamattomattasi
Abessiivi
kumoamattomattamme
Abessiivi
kumoamattomattanne
Abessiivi
kumoamattomattaan
Abessiivi
kumoamattomattansa
Monikon abessiivi
kumoamattomitta
Monikon abessiivi
kumoamattomittani
Monikon abessiivi
kumoamattomittasi
Monikon abessiivi
kumoamattomittamme
Monikon abessiivi
kumoamattomittanne
Monikon abessiivi
kumoamattomittaan
Monikon abessiivi
kumoamattomittansa
Monikon komitatiivi
kumoamattomine
Monikon komitatiivi
kumoamattomineni
Monikon komitatiivi
kumoamattominesi
Monikon komitatiivi
kumoamattominemme
Monikon komitatiivi
kumoamattominenne
Monikon komitatiivi
kumoamattomineen
Monikon komitatiivi
kumoamattominensa
Monikon akkusatiivi
kumoamattomat
Monikon akkusatiivi
kumoamattomani
Monikon akkusatiivi
kumoamattomasi
Monikon akkusatiivi
kumoamattomamme
Monikon akkusatiivi
kumoamattomanne
Monikon akkusatiivi
kumoamattomansa
Akkusatiivi
kumoamattomani
Akkusatiivi
kumoamattomasi
Akkusatiivi
kumoamattomamme
Akkusatiivi
kumoamattomanne
Akkusatiivi
kumoamattomansa