| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | constitution |
| Monikko | valtiosäännöt | Genetiivi | valtiosäännön |
| Monikon genetiivi | valtiosääntöjen | Partitiivi | valtiosääntöä |
| Monikon partitiivi | valtiosääntöjä | Inessiivi | valtiosäännössä |
| Monikon inessiivi | valtiosäännöissä | Elatiivi | valtiosäännöstä |
| Monikon elatiivi | valtiosäännöistä | Illatiivi | valtiosääntöön |
| Monikon illatiivi | valtiosääntöihin | Adessiivi | valtiosäännöllä |
| Monikon adessiivi | valtiosäännöillä | Ablatiivi | valtiosäännöltä |
| Monikon ablatiivi | valtiosäännöiltä | Allatiivi | valtiosäännölle |
| Monikon allatiivi | valtiosäännöille | Essiivi | valtiosääntönä |
| Monikon essiivi | valtiosääntöinä | Translatiivi | valtiosäännöksi |
| Monikon translatiivi | valtiosäännöiksi | Monikon instruktiivi | valtiosäännöin |
| Abessiivi | valtiosäännöttä | Monikon abessiivi | valtiosäännöittä |
| Monikon akkusatiivi | valtiosäännöt |