Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Verbit
1.

Määritelmät

Verbi

  1. muuttua tummemaksi

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenstummenenYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenstummenet
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenstummeneeMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenstummenemme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenstummenetteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenstummenevat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektitummeninYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektitummenit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektitummeniMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektitummenimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektitummenitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektitummenivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenstummenisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenstummenisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenstummenisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenstummenisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenstummenisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenstummenisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenstummeneYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenstummetkoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenstummetkaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenstummetkaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenstummetkootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenstummennen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenstummennetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenstummennee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenstummennemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenstummennette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenstummennevat

Luokat