Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.kemia

Taivutusmuodot

MonikkoteobromiinitGenetiiviteobromiinin
Monikon genetiiviteobromiinienPartitiiviteobromiinia
Monikon partitiiviteobromiinejaInessiiviteobromiinissa
Monikon inessiiviteobromiineissaElatiiviteobromiinista
Monikon elatiiviteobromiineistaIllatiiviteobromiiniin
Monikon illatiiviteobromiineihinAdessiiviteobromiinilla
Monikon adessiiviteobromiineillaAblatiiviteobromiinilta
Monikon ablatiiviteobromiineiltaAllatiiviteobromiinille
Monikon allatiiviteobromiineilleEssiiviteobromiinina
Monikon essiiviteobromiineinaTranslatiiviteobromiiniksi
Monikon translatiiviteobromiineiksiMonikon instruktiiviteobromiinein
AbessiiviteobromiinittaMonikon abessiiviteobromiineitta
Monikon akkusatiiviteobromiinit