Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
unprofitable
Määritelmät
Adjektiivi
sellainen, joka tuottaa
tappiota
(taloustiede)
liiketappiota
tuottava;
kannattamaton
,
tuottamaton
Taivutusmuodot
Monikko
tappiolliset
Monikko
tappiolliseni
Monikko
tappiollisesi
Monikko
tappiollisemme
Monikko
tappiollisenne
Monikko
tappiollisensa
Genetiivi
tappiollisen
Genetiivi
tappiolliseni
Genetiivi
tappiollisesi
Genetiivi
tappiollisemme
Genetiivi
tappiollisenne
Genetiivi
tappiollisensa
Monikon genetiivi
tappiollisten
Monikon genetiivi
tappiollisien
Monikon genetiivi
tappiollisteni
Monikon genetiivi
tappiollisieni
Monikon genetiivi
tappiollistesi
Monikon genetiivi
tappiollisiesi
Monikon genetiivi
tappiollistemme
Monikon genetiivi
tappiollisiemme
Monikon genetiivi
tappiollistenne
Monikon genetiivi
tappiollisienne
Monikon genetiivi
tappiollistensa
Monikon genetiivi
tappiollisiensa
Partitiivi
tappiollista
Partitiivi
tappiollistani
Partitiivi
tappiollistasi
Partitiivi
tappiollistamme
Partitiivi
tappiollistanne
Partitiivi
tappiollistaan
Partitiivi
tappiollistansa
Monikon partitiivi
tappiollisia
Monikon partitiivi
tappiollisiani
Monikon partitiivi
tappiollisiasi
Monikon partitiivi
tappiollisiamme
Monikon partitiivi
tappiollisianne
Monikon partitiivi
tappiollisiaan
Monikon partitiivi
tappiollisiansa
Inessiivi
tappiollisessa
Inessiivi
tappiollisessani
Inessiivi
tappiollisessasi
Inessiivi
tappiollisessamme
Inessiivi
tappiollisessanne
Inessiivi
tappiollisessaan
Inessiivi
tappiollisessansa
Monikon inessiivi
tappiollisissa
Monikon inessiivi
tappiollisissani
Monikon inessiivi
tappiollisissasi
Monikon inessiivi
tappiollisissamme
Monikon inessiivi
tappiollisissanne
Monikon inessiivi
tappiollisissaan
Monikon inessiivi
tappiollisissansa
Elatiivi
tappiollisesta
Elatiivi
tappiollisestani
Elatiivi
tappiollisestasi
Elatiivi
tappiollisestamme
Elatiivi
tappiollisestanne
Elatiivi
tappiollisestaan
Elatiivi
tappiollisestansa
Monikon elatiivi
tappiollisista
Monikon elatiivi
tappiollisistani
Monikon elatiivi
tappiollisistasi
Monikon elatiivi
tappiollisistamme
Monikon elatiivi
tappiollisistanne
Monikon elatiivi
tappiollisistaan
Monikon elatiivi
tappiollisistansa
Illatiivi
tappiolliseen
Illatiivi
tappiolliseeni
Illatiivi
tappiolliseesi
Illatiivi
tappiolliseemme
Illatiivi
tappiolliseenne
Illatiivi
tappiolliseensa
Monikon illatiivi
tappiollisiin
Monikon illatiivi
tappiollisiini
Monikon illatiivi
tappiollisiisi
Monikon illatiivi
tappiollisiimme
Monikon illatiivi
tappiollisiinne
Monikon illatiivi
tappiollisiinsa
Adessiivi
tappiollisella
Adessiivi
tappiollisellani
Adessiivi
tappiollisellasi
Adessiivi
tappiollisellamme
Adessiivi
tappiollisellanne
Adessiivi
tappiollisellaan
Adessiivi
tappiollisellansa
Monikon adessiivi
tappiollisilla
Monikon adessiivi
tappiollisillani
Monikon adessiivi
tappiollisillasi
Monikon adessiivi
tappiollisillamme
Monikon adessiivi
tappiollisillanne
Monikon adessiivi
tappiollisillaan
Monikon adessiivi
tappiollisillansa
Ablatiivi
tappiolliselta
Ablatiivi
tappiolliseltani
Ablatiivi
tappiolliseltasi
Ablatiivi
tappiolliseltamme
Ablatiivi
tappiolliseltanne
Ablatiivi
tappiolliseltaan
Ablatiivi
tappiolliseltansa
Monikon ablatiivi
tappiollisilta
Monikon ablatiivi
tappiollisiltani
Monikon ablatiivi
tappiollisiltasi
Monikon ablatiivi
tappiollisiltamme
Monikon ablatiivi
tappiollisiltanne
Monikon ablatiivi
tappiollisiltaan
Monikon ablatiivi
tappiollisiltansa
Allatiivi
tappiolliselle
Allatiivi
tappiolliselleni
Allatiivi
tappiollisellesi
Allatiivi
tappiollisellemme
Allatiivi
tappiollisellenne
Allatiivi
tappiolliselleen
Allatiivi
tappiollisellensa
Monikon allatiivi
tappiollisille
Monikon allatiivi
tappiollisilleni
Monikon allatiivi
tappiollisillesi
Monikon allatiivi
tappiollisillemme
Monikon allatiivi
tappiollisillenne
Monikon allatiivi
tappiollisilleen
Monikon allatiivi
tappiollisillensa
Essiivi
tappiollisena
Essiivi
tappiollisenani
Essiivi
tappiollisenasi
Essiivi
tappiollisenamme
Essiivi
tappiollisenanne
Essiivi
tappiollisenaan
Essiivi
tappiollisenansa
Monikon essiivi
tappiollisina
Monikon essiivi
tappiollisinani
Monikon essiivi
tappiollisinasi
Monikon essiivi
tappiollisinamme
Monikon essiivi
tappiollisinanne
Monikon essiivi
tappiollisinaan
Monikon essiivi
tappiollisinansa
Translatiivi
tappiolliseksi
Translatiivi
tappiollisekseni
Translatiivi
tappiolliseksesi
Translatiivi
tappiolliseksemme
Translatiivi
tappiolliseksenne
Translatiivi
tappiollisekseen
Translatiivi
tappiolliseksensa
Monikon translatiivi
tappiollisiksi
Monikon translatiivi
tappiollisikseni
Monikon translatiivi
tappiollisiksesi
Monikon translatiivi
tappiollisiksemme
Monikon translatiivi
tappiollisiksenne
Monikon translatiivi
tappiollisikseen
Monikon translatiivi
tappiollisiksensa
Monikon instruktiivi
tappiollisin
Abessiivi
tappiollisetta
Abessiivi
tappiollisettani
Abessiivi
tappiollisettasi
Abessiivi
tappiollisettamme
Abessiivi
tappiollisettanne
Abessiivi
tappiollisettaan
Abessiivi
tappiollisettansa
Monikon abessiivi
tappiollisitta
Monikon abessiivi
tappiollisittani
Monikon abessiivi
tappiollisittasi
Monikon abessiivi
tappiollisittamme
Monikon abessiivi
tappiollisittanne
Monikon abessiivi
tappiollisittaan
Monikon abessiivi
tappiollisittansa
Monikon komitatiivi
tappiollisine
Monikon komitatiivi
tappiollisineni
Monikon komitatiivi
tappiollisinesi
Monikon komitatiivi
tappiollisinemme
Monikon komitatiivi
tappiollisinenne
Monikon komitatiivi
tappiollisineen
Monikon komitatiivi
tappiollisinensa
Komparatiivi
tappiollisempi
Superlatiivi
tappiollisin
Monikon akkusatiivi
tappiolliset
Monikon akkusatiivi
tappiolliseni
Monikon akkusatiivi
tappiollisesi
Monikon akkusatiivi
tappiollisemme
Monikon akkusatiivi
tappiollisenne
Monikon akkusatiivi
tappiollisensa
Akkusatiivi
tappiolliseni
Akkusatiivi
tappiollisesi
Akkusatiivi
tappiollisemme
Akkusatiivi
tappiollisenne
Akkusatiivi
tappiollisensa
Luokat
Adjektiivit