Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkoraamattupiiritGenetiiviraamattupiirin
Monikon genetiiviraamattupiirienPartitiiviraamattupiiriä
Monikon partitiiviraamattupiirejäInessiiviraamattupiirissä
Monikon inessiiviraamattupiireissäElatiiviraamattupiiristä
Monikon elatiiviraamattupiireistäIllatiiviraamattupiiriin
Monikon illatiiviraamattupiireihinAdessiiviraamattupiirillä
Monikon adessiiviraamattupiireilläAblatiiviraamattupiiriltä
Monikon ablatiiviraamattupiireiltäAllatiiviraamattupiirille
Monikon allatiiviraamattupiireilleEssiiviraamattupiirinä
Monikon essiiviraamattupiireinäTranslatiiviraamattupiiriksi
Monikon translatiiviraamattupiireiksiMonikon instruktiiviraamattupiirein
AbessiiviraamattupiirittäMonikon abessiiviraamattupiireittä
Monikon akkusatiiviraamattupiirit