Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkovaluteräksetGenetiivivaluteräksen
Monikon genetiivivaluterästenMonikon genetiivivaluteräksien
PartitiivivaluterästäMonikon partitiivivaluteräksiä
InessiivivaluteräksessäMonikon inessiivivaluteräksissä
ElatiivivaluteräksestäMonikon elatiivivaluteräksistä
IllatiivivaluteräkseenMonikon illatiivivaluteräksiin
AdessiivivaluteräkselläMonikon adessiivivaluteräksillä
AblatiivivaluteräkseltäMonikon ablatiivivaluteräksiltä
AllatiivivaluteräkselleMonikon allatiivivaluteräksille
EssiivivaluteräksenäMonikon essiivivaluteräksinä
TranslatiivivaluteräkseksiMonikon translatiivivaluteräksiksi
Monikon instruktiivivaluteräksinAbessiivivaluteräksettä
Monikon abessiivivaluteräksittäMonikon akkusatiivivaluteräkset