Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkohäiriövirratGenetiivihäiriövirran
Monikon genetiivihäiriövirtojenPartitiivihäiriövirtaa
Monikon partitiivihäiriövirtojaInessiivihäiriövirrassa
Monikon inessiivihäiriövirroissaElatiivihäiriövirrasta
Monikon elatiivihäiriövirroistaIllatiivihäiriövirtaan
Monikon illatiivihäiriövirtoihinAdessiivihäiriövirralla
Monikon adessiivihäiriövirroillaAblatiivihäiriövirralta
Monikon ablatiivihäiriövirroiltaAllatiivihäiriövirralle
Monikon allatiivihäiriövirroilleEssiivihäiriövirtana
Monikon essiivihäiriövirtoinaTranslatiivihäiriövirraksi
Monikon translatiivihäiriövirroiksiMonikon instruktiivihäiriövirroin
AbessiivihäiriövirrattaMonikon abessiivihäiriövirroitta
Monikon akkusatiivihäiriövirrat