Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkojauhentimetGenetiivijauhentimen
Monikon genetiivijauhentimienMonikon genetiivijauhenninten
PartitiivijauhennintaMonikon partitiivijauhentimia
InessiivijauhentimessaMonikon inessiivijauhentimissa
ElatiivijauhentimestaMonikon elatiivijauhentimista
IllatiivijauhentimeenMonikon illatiivijauhentimiin
AdessiivijauhentimellaMonikon adessiivijauhentimilla
AblatiivijauhentimeltaMonikon ablatiivijauhentimilta
AllatiivijauhentimelleMonikon allatiivijauhentimille
EssiivijauhentimenaMonikon essiivijauhentimina
TranslatiivijauhentimeksiMonikon translatiivijauhentimiksi
Monikon instruktiivijauhentiminAbessiivijauhentimetta
Monikon abessiivijauhentimittaMonikon akkusatiivijauhentimet

Luokat