Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkokylpysuolatGenetiivikylpysuolan
Monikon genetiivikylpysuolojenPartitiivikylpysuolaa
Monikon partitiivikylpysuolojaInessiivikylpysuolassa
Monikon inessiivikylpysuoloissaElatiivikylpysuolasta
Monikon elatiivikylpysuoloistaIllatiivikylpysuolaan
Monikon illatiivikylpysuoloihinAdessiivikylpysuolalla
Monikon adessiivikylpysuoloillaAblatiivikylpysuolalta
Monikon ablatiivikylpysuoloiltaAllatiivikylpysuolalle
Monikon allatiivikylpysuoloilleEssiivikylpysuolana
Monikon essiivikylpysuoloinaTranslatiivikylpysuolaksi
Monikon translatiivikylpysuoloiksiMonikon instruktiivikylpysuoloin
AbessiivikylpysuolattaMonikon abessiivikylpysuoloitta
Monikon akkusatiivikylpysuolat