Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.
Muut/tuntemattomat
3.

Taivutusmuodot

MonikkoturvaistuimetGenetiiviturvaistuimen
Monikon genetiiviturvaistuimienMonikon genetiiviturvaistuinten
PartitiiviturvaistuintaMonikon partitiiviturvaistuimia
InessiiviturvaistuimessaMonikon inessiiviturvaistuimissa
ElatiiviturvaistuimestaMonikon elatiiviturvaistuimista
IllatiiviturvaistuimeenMonikon illatiiviturvaistuimiin
AdessiiviturvaistuimellaMonikon adessiiviturvaistuimilla
AblatiiviturvaistuimeltaMonikon ablatiiviturvaistuimilta
AllatiiviturvaistuimelleMonikon allatiiviturvaistuimille
EssiiviturvaistuimenaMonikon essiiviturvaistuimina
TranslatiiviturvaistuimeksiMonikon translatiiviturvaistuimiksi
Monikon instruktiiviturvaistuiminAbessiiviturvaistuimetta
Monikon abessiiviturvaistuimittaMonikon akkusatiiviturvaistuimet