Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.
Muut/tuntemattomat
2.

Taivutusmuodot

MonikkohermostuttavatMonikkohermostuttavani
MonikkohermostuttavasiMonikkohermostuttavamme
MonikkohermostuttavanneMonikkohermostuttavansa
GenetiivihermostuttavanGenetiivihermostuttavani
GenetiivihermostuttavasiGenetiivihermostuttavamme
GenetiivihermostuttavanneGenetiivihermostuttavansa
Monikon genetiivihermostuttavienMonikon genetiivihermostuttavieni
Monikon genetiivihermostuttaviesiMonikon genetiivihermostuttaviemme
Monikon genetiivihermostuttavienneMonikon genetiivihermostuttaviensa
PartitiivihermostuttavaaPartitiivihermostuttavaani
PartitiivihermostuttavaasiPartitiivihermostuttavaamme
PartitiivihermostuttavaannePartitiivihermostuttavaansa
Monikon partitiivihermostuttaviaMonikon partitiivihermostuttaviani
Monikon partitiivihermostuttaviasiMonikon partitiivihermostuttaviamme
Monikon partitiivihermostuttavianneMonikon partitiivihermostuttaviaan
Monikon partitiivihermostuttaviansaInessiivihermostuttavassa
InessiivihermostuttavassaniInessiivihermostuttavassasi
InessiivihermostuttavassammeInessiivihermostuttavassanne
InessiivihermostuttavassaanInessiivihermostuttavassansa
Monikon inessiivihermostuttavissaMonikon inessiivihermostuttavissani
Monikon inessiivihermostuttavissasiMonikon inessiivihermostuttavissamme
Monikon inessiivihermostuttavissanneMonikon inessiivihermostuttavissaan
Monikon inessiivihermostuttavissansaElatiivihermostuttavasta
ElatiivihermostuttavastaniElatiivihermostuttavastasi
ElatiivihermostuttavastammeElatiivihermostuttavastanne
ElatiivihermostuttavastaanElatiivihermostuttavastansa
Monikon elatiivihermostuttavistaMonikon elatiivihermostuttavistani
Monikon elatiivihermostuttavistasiMonikon elatiivihermostuttavistamme
Monikon elatiivihermostuttavistanneMonikon elatiivihermostuttavistaan
Monikon elatiivihermostuttavistansaIllatiivihermostuttavaan
IllatiivihermostuttavaaniIllatiivihermostuttavaasi
IllatiivihermostuttavaammeIllatiivihermostuttavaanne
IllatiivihermostuttavaansaMonikon illatiivihermostuttaviin
Monikon illatiivihermostuttaviiniMonikon illatiivihermostuttaviisi
Monikon illatiivihermostuttaviimmeMonikon illatiivihermostuttaviinne
Monikon illatiivihermostuttaviinsaAdessiivihermostuttavalla
AdessiivihermostuttavallaniAdessiivihermostuttavallasi
AdessiivihermostuttavallammeAdessiivihermostuttavallanne
AdessiivihermostuttavallaanAdessiivihermostuttavallansa
Monikon adessiivihermostuttavillaMonikon adessiivihermostuttavillani
Monikon adessiivihermostuttavillasiMonikon adessiivihermostuttavillamme
Monikon adessiivihermostuttavillanneMonikon adessiivihermostuttavillaan
Monikon adessiivihermostuttavillansaAblatiivihermostuttavalta
AblatiivihermostuttavaltaniAblatiivihermostuttavaltasi
AblatiivihermostuttavaltammeAblatiivihermostuttavaltanne
AblatiivihermostuttavaltaanAblatiivihermostuttavaltansa
Monikon ablatiivihermostuttaviltaMonikon ablatiivihermostuttaviltani
Monikon ablatiivihermostuttaviltasiMonikon ablatiivihermostuttaviltamme
Monikon ablatiivihermostuttaviltanneMonikon ablatiivihermostuttaviltaan
Monikon ablatiivihermostuttaviltansaAllatiivihermostuttavalle
AllatiivihermostuttavalleniAllatiivihermostuttavallesi
AllatiivihermostuttavallemmeAllatiivihermostuttavallenne
AllatiivihermostuttavalleenAllatiivihermostuttavallensa
Monikon allatiivihermostuttavilleMonikon allatiivihermostuttavilleni
Monikon allatiivihermostuttavillesiMonikon allatiivihermostuttavillemme
Monikon allatiivihermostuttavillenneMonikon allatiivihermostuttavilleen
Monikon allatiivihermostuttavillensaEssiivihermostuttavana
EssiivihermostuttavananiEssiivihermostuttavanasi
EssiivihermostuttavanammeEssiivihermostuttavananne
EssiivihermostuttavanaanEssiivihermostuttavanansa
Monikon essiivihermostuttavinaMonikon essiivihermostuttavinani
Monikon essiivihermostuttavinasiMonikon essiivihermostuttavinamme
Monikon essiivihermostuttavinanneMonikon essiivihermostuttavinaan
Monikon essiivihermostuttavinansaTranslatiivihermostuttavaksi
TranslatiivihermostuttavakseniTranslatiivihermostuttavaksesi
TranslatiivihermostuttavaksemmeTranslatiivihermostuttavaksenne
TranslatiivihermostuttavakseenTranslatiivihermostuttavaksensa
Monikon translatiivihermostuttaviksiMonikon translatiivihermostuttavikseni
Monikon translatiivihermostuttaviksesiMonikon translatiivihermostuttaviksemme
Monikon translatiivihermostuttaviksenneMonikon translatiivihermostuttavikseen
Monikon translatiivihermostuttaviksensaMonikon instruktiivihermostuttavin
AbessiivihermostuttavattaAbessiivihermostuttavattani
AbessiivihermostuttavattasiAbessiivihermostuttavattamme
AbessiivihermostuttavattanneAbessiivihermostuttavattaan
AbessiivihermostuttavattansaMonikon abessiivihermostuttavitta
Monikon abessiivihermostuttavittaniMonikon abessiivihermostuttavittasi
Monikon abessiivihermostuttavittammeMonikon abessiivihermostuttavittanne
Monikon abessiivihermostuttavittaanMonikon abessiivihermostuttavittansa
Monikon komitatiivihermostuttavineMonikon komitatiivihermostuttavineni
Monikon komitatiivihermostuttavinesiMonikon komitatiivihermostuttavinemme
Monikon komitatiivihermostuttavinenneMonikon komitatiivihermostuttavineen
Monikon komitatiivihermostuttavinensaMonikon akkusatiivihermostuttavat
Monikon akkusatiivihermostuttavaniMonikon akkusatiivihermostuttavasi
Monikon akkusatiivihermostuttavammeMonikon akkusatiivihermostuttavanne
Monikon akkusatiivihermostuttavansaAkkusatiivihermostuttavani
AkkusatiivihermostuttavasiAkkusatiivihermostuttavamme
AkkusatiivihermostuttavanneAkkusatiivihermostuttavansa