| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | lisensiaatit | Genetiivi | lisensiaatin |
| Monikon genetiivi | lisensiaattien | Partitiivi | lisensiaattia |
| Monikon partitiivi | lisensiaatteja | Inessiivi | lisensiaatissa |
| Monikon inessiivi | lisensiaateissa | Elatiivi | lisensiaatista |
| Monikon elatiivi | lisensiaateista | Illatiivi | lisensiaattiin |
| Monikon illatiivi | lisensiaatteihin | Adessiivi | lisensiaatilla |
| Monikon adessiivi | lisensiaateilla | Ablatiivi | lisensiaatilta |
| Monikon ablatiivi | lisensiaateilta | Allatiivi | lisensiaatille |
| Monikon allatiivi | lisensiaateille | Essiivi | lisensiaattina |
| Monikon essiivi | lisensiaatteina | Translatiivi | lisensiaatiksi |
| Monikon translatiivi | lisensiaateiksi | Monikon instruktiivi | lisensiaatein |
| Abessiivi | lisensiaatitta | Monikon abessiivi | lisensiaateitta |
| Monikon akkusatiivi | lisensiaatit |