Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
1.
comical
US
Määritelmät
Adjektiivi
(vanhentunut)
koominen
Taivutusmuodot
Monikko
koomilliset
Monikko
koomilliseni
Monikko
koomillisesi
Monikko
koomillisemme
Monikko
koomillisenne
Monikko
koomillisensä
Genetiivi
koomillisen
Genetiivi
koomilliseni
Genetiivi
koomillisesi
Genetiivi
koomillisemme
Genetiivi
koomillisenne
Genetiivi
koomillisensä
Monikon genetiivi
koomillisten
Monikon genetiivi
koomillisien
Monikon genetiivi
koomillisteni
Monikon genetiivi
koomillisieni
Monikon genetiivi
koomillistesi
Monikon genetiivi
koomillisiesi
Monikon genetiivi
koomillistemme
Monikon genetiivi
koomillisiemme
Monikon genetiivi
koomillistenne
Monikon genetiivi
koomillisienne
Monikon genetiivi
koomillistensä
Monikon genetiivi
koomillisiensä
Partitiivi
koomillistä
Partitiivi
koomillistäni
Partitiivi
koomillistäsi
Partitiivi
koomillistämme
Partitiivi
koomillistänne
Partitiivi
koomillistään
Partitiivi
koomillistänsä
Monikon partitiivi
koomillisiä
Monikon partitiivi
koomillisiäni
Monikon partitiivi
koomillisiäsi
Monikon partitiivi
koomillisiämme
Monikon partitiivi
koomillisiänne
Monikon partitiivi
koomillisiään
Monikon partitiivi
koomillisiänsä
Inessiivi
koomillisessä
Inessiivi
koomillisessäni
Inessiivi
koomillisessäsi
Inessiivi
koomillisessämme
Inessiivi
koomillisessänne
Inessiivi
koomillisessään
Inessiivi
koomillisessänsä
Monikon inessiivi
koomillisissä
Monikon inessiivi
koomillisissäni
Monikon inessiivi
koomillisissäsi
Monikon inessiivi
koomillisissämme
Monikon inessiivi
koomillisissänne
Monikon inessiivi
koomillisissään
Monikon inessiivi
koomillisissänsä
Elatiivi
koomillisestä
Elatiivi
koomillisestäni
Elatiivi
koomillisestäsi
Elatiivi
koomillisestämme
Elatiivi
koomillisestänne
Elatiivi
koomillisestään
Elatiivi
koomillisestänsä
Monikon elatiivi
koomillisistä
Monikon elatiivi
koomillisistäni
Monikon elatiivi
koomillisistäsi
Monikon elatiivi
koomillisistämme
Monikon elatiivi
koomillisistänne
Monikon elatiivi
koomillisistään
Monikon elatiivi
koomillisistänsä
Illatiivi
koomilliseen
Illatiivi
koomilliseeni
Illatiivi
koomilliseesi
Illatiivi
koomilliseemme
Illatiivi
koomilliseenne
Illatiivi
koomilliseensä
Monikon illatiivi
koomillisiin
Monikon illatiivi
koomillisiini
Monikon illatiivi
koomillisiisi
Monikon illatiivi
koomillisiimme
Monikon illatiivi
koomillisiinne
Monikon illatiivi
koomillisiinsä
Adessiivi
koomillisellä
Adessiivi
koomilliselläni
Adessiivi
koomilliselläsi
Adessiivi
koomillisellämme
Adessiivi
koomillisellänne
Adessiivi
koomillisellään
Adessiivi
koomillisellänsä
Monikon adessiivi
koomillisillä
Monikon adessiivi
koomillisilläni
Monikon adessiivi
koomillisilläsi
Monikon adessiivi
koomillisillämme
Monikon adessiivi
koomillisillänne
Monikon adessiivi
koomillisillään
Monikon adessiivi
koomillisillänsä
Ablatiivi
koomilliseltä
Ablatiivi
koomilliseltäni
Ablatiivi
koomilliseltäsi
Ablatiivi
koomilliseltämme
Ablatiivi
koomilliseltänne
Ablatiivi
koomilliseltään
Ablatiivi
koomilliseltänsä
Monikon ablatiivi
koomillisiltä
Monikon ablatiivi
koomillisiltäni
Monikon ablatiivi
koomillisiltäsi
Monikon ablatiivi
koomillisiltämme
Monikon ablatiivi
koomillisiltänne
Monikon ablatiivi
koomillisiltään
Monikon ablatiivi
koomillisiltänsä
Allatiivi
koomilliselle
Allatiivi
koomilliselleni
Allatiivi
koomillisellesi
Allatiivi
koomillisellemme
Allatiivi
koomillisellenne
Allatiivi
koomilliselleen
Allatiivi
koomillisellensä
Monikon allatiivi
koomillisille
Monikon allatiivi
koomillisilleni
Monikon allatiivi
koomillisillesi
Monikon allatiivi
koomillisillemme
Monikon allatiivi
koomillisillenne
Monikon allatiivi
koomillisilleen
Monikon allatiivi
koomillisillensä
Essiivi
koomillisenä
Essiivi
koomillisenäni
Essiivi
koomillisenäsi
Essiivi
koomillisenämme
Essiivi
koomillisenänne
Essiivi
koomillisenään
Essiivi
koomillisenänsä
Monikon essiivi
koomillisinä
Monikon essiivi
koomillisinäni
Monikon essiivi
koomillisinäsi
Monikon essiivi
koomillisinämme
Monikon essiivi
koomillisinänne
Monikon essiivi
koomillisinään
Monikon essiivi
koomillisinänsä
Translatiivi
koomilliseksi
Translatiivi
koomillisekseni
Translatiivi
koomilliseksesi
Translatiivi
koomilliseksemme
Translatiivi
koomilliseksenne
Translatiivi
koomillisekseen
Translatiivi
koomilliseksensä
Monikon translatiivi
koomillisiksi
Monikon translatiivi
koomillisikseni
Monikon translatiivi
koomillisiksesi
Monikon translatiivi
koomillisiksemme
Monikon translatiivi
koomillisiksenne
Monikon translatiivi
koomillisikseen
Monikon translatiivi
koomillisiksensä
Monikon instruktiivi
koomillisin
Abessiivi
koomillisettä
Abessiivi
koomillisettäni
Abessiivi
koomillisettäsi
Abessiivi
koomillisettämme
Abessiivi
koomillisettänne
Abessiivi
koomillisettään
Abessiivi
koomillisettänsä
Monikon abessiivi
koomillisittä
Monikon abessiivi
koomillisittäni
Monikon abessiivi
koomillisittäsi
Monikon abessiivi
koomillisittämme
Monikon abessiivi
koomillisittänne
Monikon abessiivi
koomillisittään
Monikon abessiivi
koomillisittänsä
Monikon komitatiivi
koomillisine
Monikon komitatiivi
koomillisineni
Monikon komitatiivi
koomillisinesi
Monikon komitatiivi
koomillisinemme
Monikon komitatiivi
koomillisinenne
Monikon komitatiivi
koomillisineen
Monikon komitatiivi
koomillisinensä
Monikon akkusatiivi
koomilliset
Monikon akkusatiivi
koomilliseni
Monikon akkusatiivi
koomillisesi
Monikon akkusatiivi
koomillisemme
Monikon akkusatiivi
koomillisenne
Monikon akkusatiivi
koomillisensä
Akkusatiivi
koomilliseni
Akkusatiivi
koomillisesi
Akkusatiivi
koomillisemme
Akkusatiivi
koomillisenne
Akkusatiivi
koomillisensä