| Käännös | |
|---|---|
| 1. | |
| 2. | |
| 3. | |
| Monikko | kurssikeskukset | Genetiivi | kurssikeskuksen |
| Monikon genetiivi | kurssikeskusten | Monikon genetiivi | kurssikeskuksien |
| Partitiivi | kurssikeskusta | Monikon partitiivi | kurssikeskuksia |
| Inessiivi | kurssikeskuksessa | Monikon inessiivi | kurssikeskuksissa |
| Elatiivi | kurssikeskuksesta | Monikon elatiivi | kurssikeskuksista |
| Illatiivi | kurssikeskukseen | Monikon illatiivi | kurssikeskuksiin |
| Adessiivi | kurssikeskuksella | Monikon adessiivi | kurssikeskuksilla |
| Ablatiivi | kurssikeskukselta | Monikon ablatiivi | kurssikeskuksilta |
| Allatiivi | kurssikeskukselle | Monikon allatiivi | kurssikeskuksille |
| Essiivi | kurssikeskuksena | Monikon essiivi | kurssikeskuksina |
| Translatiivi | kurssikeskukseksi | Monikon translatiivi | kurssikeskuksiksi |
| Monikon instruktiivi | kurssikeskuksin | Abessiivi | kurssikeskuksetta |
| Monikon abessiivi | kurssikeskuksitta | Monikon akkusatiivi | kurssikeskukset |