Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkovahaksetGenetiivivahaksen
Monikon genetiivivahastenMonikon genetiivivahaksien
PartitiivivahastaMonikon partitiivivahaksia
InessiivivahaksessaMonikon inessiivivahaksissa
ElatiivivahaksestaMonikon elatiivivahaksista
IllatiivivahakseenMonikon illatiivivahaksiin
AdessiivivahaksellaMonikon adessiivivahaksilla
AblatiivivahakseltaMonikon ablatiivivahaksilta
AllatiivivahakselleMonikon allatiivivahaksille
EssiivivahaksenaMonikon essiivivahaksina
TranslatiivivahakseksiMonikon translatiivivahaksiksi
Monikon instruktiivivahaksinAbessiivivahaksetta
Monikon abessiivivahaksittaMonikon akkusatiivivahakset