Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • ÄäntäminenUS
  • ÄäntäminenUK
2.
  • ÄäntäminenUS
  • ÄäntäminenNorthern England
3.

Taivutusmuodot

MonikkohaarautumatGenetiivihaarautuman
Monikon genetiivihaarautumienPartitiivihaarautumaa
Monikon partitiivihaarautumiaInessiivihaarautumassa
Monikon inessiivihaarautumissaElatiivihaarautumasta
Monikon elatiivihaarautumistaIllatiivihaarautumaan
Monikon illatiivihaarautumiinAdessiivihaarautumalla
Monikon adessiivihaarautumillaAblatiivihaarautumalta
Monikon ablatiivihaarautumiltaAllatiivihaarautumalle
Monikon allatiivihaarautumilleEssiivihaarautumana
Monikon essiivihaarautuminaTranslatiivihaarautumaksi
Monikon translatiivihaarautumiksiMonikon instruktiivihaarautumin
AbessiivihaarautumattaMonikon abessiivihaarautumitta
Monikon akkusatiivihaarautumat

Luokat