Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
1.
  • Ääntäminen
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkoihmisaratMonikkoihmisarkani
MonikkoihmisarkasiMonikkoihmisarkamme
MonikkoihmisarkanneMonikkoihmisarkansa
GenetiiviihmisaranGenetiiviihmisarkani
GenetiiviihmisarkasiGenetiiviihmisarkamme
GenetiiviihmisarkanneGenetiiviihmisarkansa
Monikon genetiiviihmisarkojenMonikon genetiiviihmisarkojeni
Monikon genetiiviihmisarkojesiMonikon genetiiviihmisarkojemme
Monikon genetiiviihmisarkojenneMonikon genetiiviihmisarkojensa
PartitiiviihmisarkaaPartitiiviihmisarkaani
PartitiiviihmisarkaasiPartitiiviihmisarkaamme
PartitiiviihmisarkaannePartitiiviihmisarkaansa
Monikon partitiiviihmisarkojaMonikon partitiiviihmisarkojani
Monikon partitiiviihmisarkojasiMonikon partitiiviihmisarkojamme
Monikon partitiiviihmisarkojanneMonikon partitiiviihmisarkojaan
Monikon partitiiviihmisarkojansaInessiiviihmisarassa
InessiiviihmisarassaniInessiiviihmisarassasi
InessiiviihmisarassammeInessiiviihmisarassanne
InessiiviihmisarassaanInessiiviihmisarassansa
Monikon inessiiviihmisaroissaMonikon inessiiviihmisaroissani
Monikon inessiiviihmisaroissasiMonikon inessiiviihmisaroissamme
Monikon inessiiviihmisaroissanneMonikon inessiiviihmisaroissaan
Monikon inessiiviihmisaroissansaElatiiviihmisarasta
ElatiiviihmisarastaniElatiiviihmisarastasi
ElatiiviihmisarastammeElatiiviihmisarastanne
ElatiiviihmisarastaanElatiiviihmisarastansa
Monikon elatiiviihmisaroistaMonikon elatiiviihmisaroistani
Monikon elatiiviihmisaroistasiMonikon elatiiviihmisaroistamme
Monikon elatiiviihmisaroistanneMonikon elatiiviihmisaroistaan
Monikon elatiiviihmisaroistansaIllatiiviihmisarkaan
IllatiiviihmisarkaaniIllatiiviihmisarkaasi
IllatiiviihmisarkaammeIllatiiviihmisarkaanne
IllatiiviihmisarkaansaMonikon illatiiviihmisarkoihin
Monikon illatiiviihmisarkoihiniMonikon illatiiviihmisarkoihisi
Monikon illatiiviihmisarkoihimmeMonikon illatiiviihmisarkoihinne
Monikon illatiiviihmisarkoihinsaAdessiiviihmisaralla
AdessiiviihmisarallaniAdessiiviihmisarallasi
AdessiiviihmisarallammeAdessiiviihmisarallanne
AdessiiviihmisarallaanAdessiiviihmisarallansa
Monikon adessiiviihmisaroillaMonikon adessiiviihmisaroillani
Monikon adessiiviihmisaroillasiMonikon adessiiviihmisaroillamme
Monikon adessiiviihmisaroillanneMonikon adessiiviihmisaroillaan
Monikon adessiiviihmisaroillansaAblatiiviihmisaralta
AblatiiviihmisaraltaniAblatiiviihmisaraltasi
AblatiiviihmisaraltammeAblatiiviihmisaraltanne
AblatiiviihmisaraltaanAblatiiviihmisaraltansa
Monikon ablatiiviihmisaroiltaMonikon ablatiiviihmisaroiltani
Monikon ablatiiviihmisaroiltasiMonikon ablatiiviihmisaroiltamme
Monikon ablatiiviihmisaroiltanneMonikon ablatiiviihmisaroiltaan
Monikon ablatiiviihmisaroiltansaAllatiiviihmisaralle
AllatiiviihmisaralleniAllatiiviihmisarallesi
AllatiiviihmisarallemmeAllatiiviihmisarallenne
AllatiiviihmisaralleenAllatiiviihmisarallensa
Monikon allatiiviihmisaroilleMonikon allatiiviihmisaroilleni
Monikon allatiiviihmisaroillesiMonikon allatiiviihmisaroillemme
Monikon allatiiviihmisaroillenneMonikon allatiiviihmisaroilleen
Monikon allatiiviihmisaroillensaEssiiviihmisarkana
EssiiviihmisarkananiEssiiviihmisarkanasi
EssiiviihmisarkanammeEssiiviihmisarkananne
EssiiviihmisarkanaanEssiiviihmisarkanansa
Monikon essiiviihmisarkoinaMonikon essiiviihmisarkoinani
Monikon essiiviihmisarkoinasiMonikon essiiviihmisarkoinamme
Monikon essiiviihmisarkoinanneMonikon essiiviihmisarkoinaan
Monikon essiiviihmisarkoinansaTranslatiiviihmisaraksi
TranslatiiviihmisarakseniTranslatiiviihmisaraksesi
TranslatiiviihmisaraksemmeTranslatiiviihmisaraksenne
TranslatiiviihmisarakseenTranslatiiviihmisaraksensa
Monikon translatiiviihmisaroiksiMonikon translatiiviihmisaroikseni
Monikon translatiiviihmisaroiksesiMonikon translatiiviihmisaroiksemme
Monikon translatiiviihmisaroiksenneMonikon translatiiviihmisaroikseen
Monikon translatiiviihmisaroiksensaMonikon instruktiiviihmisaroin
AbessiiviihmisarattaAbessiiviihmisarattani
AbessiiviihmisarattasiAbessiiviihmisarattamme
AbessiiviihmisarattanneAbessiiviihmisarattaan
AbessiiviihmisarattansaMonikon abessiiviihmisaroitta
Monikon abessiiviihmisaroittaniMonikon abessiiviihmisaroittasi
Monikon abessiiviihmisaroittammeMonikon abessiiviihmisaroittanne
Monikon abessiiviihmisaroittaanMonikon abessiiviihmisaroittansa
Monikon komitatiiviihmisarkoineMonikon komitatiiviihmisarkoineni
Monikon komitatiiviihmisarkoinesiMonikon komitatiiviihmisarkoinemme
Monikon komitatiiviihmisarkoinenneMonikon komitatiiviihmisarkoineen
Monikon komitatiiviihmisarkoinensaMonikon akkusatiiviihmisarat
Monikon akkusatiiviihmisarkaniMonikon akkusatiiviihmisarkasi
Monikon akkusatiiviihmisarkammeMonikon akkusatiiviihmisarkanne
Monikon akkusatiiviihmisarkansaAkkusatiiviihmisarkani
AkkusatiiviihmisarkasiAkkusatiiviihmisarkamme
AkkusatiiviihmisarkanneAkkusatiiviihmisarkansa