| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | voisulat | Genetiivi | voisulan |
| Monikon genetiivi | voisulien | Partitiivi | voisulaa |
| Monikon partitiivi | voisulia | Inessiivi | voisulassa |
| Monikon inessiivi | voisulissa | Elatiivi | voisulasta |
| Monikon elatiivi | voisulista | Illatiivi | voisulaan |
| Monikon illatiivi | voisuliin | Adessiivi | voisulalla |
| Monikon adessiivi | voisulilla | Ablatiivi | voisulalta |
| Monikon ablatiivi | voisulilta | Allatiivi | voisulalle |
| Monikon allatiivi | voisulille | Essiivi | voisulana |
| Monikon essiivi | voisulina | Translatiivi | voisulaksi |
| Monikon translatiivi | voisuliksi | Monikon instruktiivi | voisulin |
| Abessiivi | voisulatta | Monikon abessiivi | voisulitta |
| Monikon akkusatiivi | voisulat |