Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkoliikaherkätMonikkoliikaherkkäni
MonikkoliikaherkkäsiMonikkoliikaherkkämme
MonikkoliikaherkkänneMonikkoliikaherkkänsä
GenetiiviliikaherkänGenetiiviliikaherkkäni
GenetiiviliikaherkkäsiGenetiiviliikaherkkämme
GenetiiviliikaherkkänneGenetiiviliikaherkkänsä
Monikon genetiiviliikaherkkienMonikon genetiiviliikaherkkieni
Monikon genetiiviliikaherkkiesiMonikon genetiiviliikaherkkiemme
Monikon genetiiviliikaherkkienneMonikon genetiiviliikaherkkiensä
PartitiiviliikaherkkääPartitiiviliikaherkkääni
PartitiiviliikaherkkääsiPartitiiviliikaherkkäämme
PartitiiviliikaherkkäännePartitiiviliikaherkkäänsä
Monikon partitiiviliikaherkkiäMonikon partitiiviliikaherkkiäni
Monikon partitiiviliikaherkkiäsiMonikon partitiiviliikaherkkiämme
Monikon partitiiviliikaherkkiänneMonikon partitiiviliikaherkkiään
Monikon partitiiviliikaherkkiänsäInessiiviliikaherkässä
InessiiviliikaherkässäniInessiiviliikaherkässäsi
InessiiviliikaherkässämmeInessiiviliikaherkässänne
InessiiviliikaherkässäänInessiiviliikaherkässänsä
Monikon inessiiviliikaherkissäMonikon inessiiviliikaherkissäni
Monikon inessiiviliikaherkissäsiMonikon inessiiviliikaherkissämme
Monikon inessiiviliikaherkissänneMonikon inessiiviliikaherkissään
Monikon inessiiviliikaherkissänsäElatiiviliikaherkästä
ElatiiviliikaherkästäniElatiiviliikaherkästäsi
ElatiiviliikaherkästämmeElatiiviliikaherkästänne
ElatiiviliikaherkästäänElatiiviliikaherkästänsä
Monikon elatiiviliikaherkistäMonikon elatiiviliikaherkistäni
Monikon elatiiviliikaherkistäsiMonikon elatiiviliikaherkistämme
Monikon elatiiviliikaherkistänneMonikon elatiiviliikaherkistään
Monikon elatiiviliikaherkistänsäIllatiiviliikaherkkään
IllatiiviliikaherkkääniIllatiiviliikaherkkääsi
IllatiiviliikaherkkäämmeIllatiiviliikaherkkäänne
IllatiiviliikaherkkäänsäMonikon illatiiviliikaherkkiin
Monikon illatiiviliikaherkkiiniMonikon illatiiviliikaherkkiisi
Monikon illatiiviliikaherkkiimmeMonikon illatiiviliikaherkkiinne
Monikon illatiiviliikaherkkiinsäAdessiiviliikaherkällä
AdessiiviliikaherkälläniAdessiiviliikaherkälläsi
AdessiiviliikaherkällämmeAdessiiviliikaherkällänne
AdessiiviliikaherkälläänAdessiiviliikaherkällänsä
Monikon adessiiviliikaherkilläMonikon adessiiviliikaherkilläni
Monikon adessiiviliikaherkilläsiMonikon adessiiviliikaherkillämme
Monikon adessiiviliikaherkillänneMonikon adessiiviliikaherkillään
Monikon adessiiviliikaherkillänsäAblatiiviliikaherkältä
AblatiiviliikaherkältäniAblatiiviliikaherkältäsi
AblatiiviliikaherkältämmeAblatiiviliikaherkältänne
AblatiiviliikaherkältäänAblatiiviliikaherkältänsä
Monikon ablatiiviliikaherkiltäMonikon ablatiiviliikaherkiltäni
Monikon ablatiiviliikaherkiltäsiMonikon ablatiiviliikaherkiltämme
Monikon ablatiiviliikaherkiltänneMonikon ablatiiviliikaherkiltään
Monikon ablatiiviliikaherkiltänsäAllatiiviliikaherkälle
AllatiiviliikaherkälleniAllatiiviliikaherkällesi
AllatiiviliikaherkällemmeAllatiiviliikaherkällenne
AllatiiviliikaherkälleenAllatiiviliikaherkällensä
Monikon allatiiviliikaherkilleMonikon allatiiviliikaherkilleni
Monikon allatiiviliikaherkillesiMonikon allatiiviliikaherkillemme
Monikon allatiiviliikaherkillenneMonikon allatiiviliikaherkilleen
Monikon allatiiviliikaherkillensäEssiiviliikaherkkänä
EssiiviliikaherkkänäniEssiiviliikaherkkänäsi
EssiiviliikaherkkänämmeEssiiviliikaherkkänänne
EssiiviliikaherkkänäänEssiiviliikaherkkänänsä
Monikon essiiviliikaherkkinäMonikon essiiviliikaherkkinäni
Monikon essiiviliikaherkkinäsiMonikon essiiviliikaherkkinämme
Monikon essiiviliikaherkkinänneMonikon essiiviliikaherkkinään
Monikon essiiviliikaherkkinänsäTranslatiiviliikaherkäksi
TranslatiiviliikaherkäkseniTranslatiiviliikaherkäksesi
TranslatiiviliikaherkäksemmeTranslatiiviliikaherkäksenne
TranslatiiviliikaherkäkseenTranslatiiviliikaherkäksensä
Monikon translatiiviliikaherkiksiMonikon translatiiviliikaherkikseni
Monikon translatiiviliikaherkiksesiMonikon translatiiviliikaherkiksemme
Monikon translatiiviliikaherkiksenneMonikon translatiiviliikaherkikseen
Monikon translatiiviliikaherkiksensäMonikon instruktiiviliikaherkin
AbessiiviliikaherkättäAbessiiviliikaherkättäni
AbessiiviliikaherkättäsiAbessiiviliikaherkättämme
AbessiiviliikaherkättänneAbessiiviliikaherkättään
AbessiiviliikaherkättänsäMonikon abessiiviliikaherkittä
Monikon abessiiviliikaherkittäniMonikon abessiiviliikaherkittäsi
Monikon abessiiviliikaherkittämmeMonikon abessiiviliikaherkittänne
Monikon abessiiviliikaherkittäänMonikon abessiiviliikaherkittänsä
Monikon komitatiiviliikaherkkineMonikon komitatiiviliikaherkkineni
Monikon komitatiiviliikaherkkinesiMonikon komitatiiviliikaherkkinemme
Monikon komitatiiviliikaherkkinenneMonikon komitatiiviliikaherkkineen
Monikon komitatiiviliikaherkkinensäMonikon akkusatiiviliikaherkät
Monikon akkusatiiviliikaherkkäniMonikon akkusatiiviliikaherkkäsi
Monikon akkusatiiviliikaherkkämmeMonikon akkusatiiviliikaherkkänne
Monikon akkusatiiviliikaherkkänsäAkkusatiiviliikaherkkäni
AkkusatiiviliikaherkkäsiAkkusatiiviliikaherkkämme
AkkusatiiviliikaherkkänneAkkusatiiviliikaherkkänsä